Komentāri
Martins Dukurs par pasaules čempiona titulu varētu iegūt 28 458 eiro balvu
Foto: AFP/SCANPIX

Skeletonists Martins Dukurs par nedēļas nogalē Austrijas trasē Īglsā notiekošajās pasaules čempionāta sacensībās iegūto pasaules čempiona titulu balvā varētu saņemt līdz 28 458 eiro.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijā, par Dukura izcīnīto zeltu pasaules čempionātā viņa treneri un apkalpojošais personāls kopā varētu saņemt prēmiju līdz 14 229 eiro.

Dukura pārstāvētajai Latvijas Bobsleja un skeletona federācijai skeletona sporta veida attīstībai varētu piešķirt naudas balvu līdz 35 572 eiro.

Pašlaik 31 gadu vecais Dukurs ir pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists. Par pasaules čempionu latvietis kļuvis četras reizes – 2011., 2012., 2015.gadā un šogad, bet 2013.gadā viņš ieguva sudrabu.

Dukurs, kurš ir pēdējo sešu gadu Pasaules kausa ieguvējs, ar 1560 punktiem ir arī pārliecinošs šīs sezonas līderis, kamēr otrajā vietā esošais dienvidkorejietis Juns Sunbins ieguvis par 195 punktiem mazāk.

Dukurs uzvarējis sešos no septiņiem šīs sezonas Pasaules kausa posmiem. Pēc pasaules čempionāta šosezon vēl atlicis aizvadīt vienu Pasaules kausa posmu.

Februāra sākumā brāļi Martins un Tomass Dukuri izcīnīja dalītu Eiropas čempionu godu. Martins par kontinenta labāko skeletonistu kļuva jau septīto gadu pēc kārtas, kamēr Tomasam šāds tituls pienācās pirmo reizi.

Jau ziņots, ka Martinu Dukuru decembrī apbalvoja kā 2015.gada Latvijas labāko sportistu. Viņš šo balvu saņēma trešo gadu pēc kārtas un piekto reizi kopumā.

Lasi vēl