Martins Dukurs: Krievijas skeletonisti ir aizvainoti

2 komentāri
Martins Dukurs: Krievijas skeletonisti ir aizvainoti
Foto: LETA/ AFP ()

Krievijas skeletonisti šobrīd ir aizvainoti un viņu attieksme pret Latvijas sportistiem nav pozitīva, sacīja latviešu skeletonists Martins Dukurs.

Sākotnēji februārī gaidāmajam pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā bija jānotiek Sočos, taču Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) to pārcēla uz Vācijas trasi Kēnigsē. Tas noticis, jo Krievija tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Kamēr IBSF vēl nebija paziņojusi par sacensību pārcelšanu, Latvijas skeletonisti pieteica boikotu pasaules čempionātam Sočos, taču bija gatavi sacensties jebkurā citā trasē.

“IBSF jau vasarā vajadzēja domāt, ko iesākt par pasaules čempionātu Sočos. Bija pavisam skaidrs, ka tas tā nevarēs palikt,” sacīja Dukurs, kur piebilda, ka jau pirms sezonas sākuma 80% komandu gaidījušas, kad varēs ar nacionālajām federācijām saskaņot sezonas svarīgāko sacensību kalendāru gadījumā, ja pasaules čempionāts tiks atcelts.

“Bijām pirmie, kuri oficiāli pateica, ka uz pasaules čempionātu Sočos nebrauks. Tas ir tikai likumsakarīgi, ka sacensības nolemts pārcelt. Arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) jau iepriekš rosināja nesacensties Krievijā,” norādīja Dukurs. “IBSF beigās saprata, ka nevar nostāties pret kopējo viedokli. Mūsu nostāju viņi vēl varēja ignorēt, bet pēc tam arī citi sāka pretoties pasaules čempionātam Sočos. Runas par šo sacensību pārcelšanu bija jau Pasaules kausa pirmajā posmā Kanādā.”

Šomēnes Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens nāca klajā ar ziņojuma otro daļu, kurā norādīts, ka Krievijā dopinga sistēmā bijuši iesaistīti aptuveni 1000 sportisti no 30 sporta veidiem. Tāpat ziņojumā teikts, ka 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs pozitīvas dopinga analīzes bijušas 12 mājinieku medaļniekiem, tostarp četras zelta medaļas izcīnījušiem atlētiem, kuru vidū tiek minēts arī čempions skeletonā Aleksandrs Tretjakovs.

“Loģiski, no Krievijas sportistiem pret mums nav pozitīva attieksme. Viņi ir aizvainoti. Es personīgi neapvainoju nevienu, kamēr man nav pierādījumu. Man vienkārši nav tādu tiesību. Tomēr ticu Maklārena ziņojumam. Teicu, ka krievi rīkotos tāpat, ja viņi būtu mūsu situācijā,” pauda Dukurs.

Līdz ar to nākamā gada pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā notiks Kēnigsē.

“Man patīk Kēnigsē trase. Tā ir interesanta un tehniska, kur vienmēr ir laba atmosfēra un viss ir labi organizēts. Arī ledus vienmēr ir viens no labākajiem pasaulē,” trases plusus izcēla Dukurs.

Zīmīgi, ka tikai pāris nedēļas pirms planētas meistarsacīkstēm Kēnigsē notiks arī Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, kur notiks sezonas sestais etaps.

Arī 2011.gadā Kēnigsē trase uzņēma pārceltu pasaules čempionātu, toreiz aizstājot finansiālu problēmu nomāktajā Itālijas trasē Kortīnā d’Ampeco atceltās meistarsacīkstes.

Pagājušajā sezonā Kēnigsē risinājās divi Pasaules kausa posmi, skeletonā abos uzvarot Martinam Dukuram, bet bobslejā reizi otro vietu divniekos gūstot Oskaram Melbārdim.

Foto: Latvijas olimpisko varoņu sagaidīšana 2014. gadā

TOP komentāri

 • Andrejs Bubinduss
  +3 +3 0

  Andrejs Bubinduss

  Loģiski, jo ringā, trasē un uz skatuves cīnās, uzstājas un pierāda sevi, nevis to dara ar populistiki liberāliem uzsaukumiem, aģitāciju un ciu noliegšanu. Bet- ja pats nespēj un paši nespēj, nekas cits neatliek
 • Ilva
  +2 +2 0

  Ilva

  Vai tad tā dopinga esamība Krievijas sportistu analīzēs ir oficiāli pierādīta??? Vai tas ir no tēmas - viena tante teica! Uzskatu ka Dukuri ar šo propagandu ir savu tēlu ļoti sabojājuši gan latviešu, gan arī ārzemnieku acīs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl