Martinam Dukuram Siguldas trases rekords un kopā ar brāli Tomasu dubultuzvara PK otrajās sacensībās

Pievienot komentāru
Martinam Dukuram Siguldas trases rekords un kopā ar brāli Tomasu dubultuzvara PK otrajās sacensībās
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuru piektdien Siguldā izcīnīja pirmo un otro vietu Pasaules kausa sezonas otrajās sacensībās.

Martins Dukurs izcīnīja savu 56.uzvaru Pasaules kausa sacensībās, paliekot nepārspēts abos braucienos. Tomas Dukurs viņam divu braucienu summā zaudēja 0,19 sekundes.

Trešo vietu izcīnīja brits Markuss Vaiets, kurš uzvarētājam zaudēja 0,94 sekundes.

Septiņas sekundes simtdaļas aiz goda pjedestāla palika krievs Ņikita Tregubovs, kurš atstāja aiz sevis trīs vāciešus Aleksandru Gasneru, Fēliks Kaizingeru un Kristoferu Groteru, kā arī britu Kreigu Tompsonu. Aleksandrs Tretjakovs pēc kļūdas otrajā braucienā samierinājās ar desmito vietu.

Pirms šīm sacensībām Siguldas trases rekords bija Martina Dukura februārī sasniegtās 49,94 sekundes. Piektdien to par 0,15 sekundēm laboja ar pirmo numuru startējušais pasaules čempions Groters.

Vēlāk par 0,24 sekundēm Grotera iespēto pārspēja Tomass Dukurs, vēlreiz labojot trases rekordu. Vēl pēc dažiem sportistiem Martins Dukurs trasi veica 49,46 sekundēs un brāļa uzstādīto rekordu laboja vēl par deviņām sekundes simtdaļām.

Otrajā braucienā Martins Dukurs vēl par sekundes simtdaļu laboja trases rekordu, finišu sasniedzot 49,45 sekundēs. Tomass Dukurs otrajā braucienā trasi veica tikpat ilgi, cik pirmajā, brālim zaudējot 0,10 sekundes.

Trešais ātrākais laiks – 49,82 sekundes – bija britam Vaietam, kurš no sestās vietas summā pakāpās uz trešo pozīciju.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc divām sacensībām līderis ar 450 punktiem ir Martins Dukurs, otrais ar 402 punktiem ir Tomass Dukurs, bet trešo vietu ar 394 punktiem ieņem Gasners.

Pagājušajā nedēļā savu 55. uzvaru Pasaules kausa posmos svinēja Martins Dukurs, bet Tomass ieņēma ceturto vietu. Dalītu otro vietu ieņēma vācieši Kaizingers un Gasners.

Sestdien un svētdien notiks Pasaules kausa bobslejā sezonas otrās sacensības.