Marcinkēviča sīvā Strasbūras WTA turnīra pirmās kārtas cīņā zaudē Gavrilovai

Pievienot komentāru
Marcinkēviča sīvā Strasbūras WTA turnīra pirmās kārtas cīņā zaudē Gavrilovai
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas trešā rakete sieviešu tenisā Diāna Marcinkēviča trešdien Strasbūras WTA “International” sērijas turnīra pamatsacensību pirmās kārtas mačā ar 5-7, 5-7 zaudēja Austrālijas pārstāvei Darjai Gavrilovai.

Marcinkēviča WTA rangā ieņem 269.vietu, bet Gavrilova ir planētas 63.rakete. Šī abām tenisistēm bija pirmā savstarpējā cīņa. Marcinkēvičai šis bija tikai ptrais WTA pamatturnīru mačs karjerā. Turnīru Marcinkēviča noslēgusi ar 13 WTA ranga punktiem.

Lai arī Marcinkēviča spēli sāka ar trim uzvarētām izspēlēm pēc kārtas, pašas kļūdas palīdzēja Gavrilovai tikt pie vienas breikbumbas, ko gan Latvijas tenisiste atspēlēja. Augstākajā līmenī pret krietni pieredzējušāko pretinieci Marcinkēviča spēlēja atzīstami un otrajā geimā jau pati tika pie divām breikbumbām, kuras gan palika neizmantotas. Latvijas tenisistei sākās problēmas ar pirmo servi, bet piektajā geimā Gavrilova ieguva breiku, kuru Marcinkēviča gan neatspēlēja, lai gan astotajā geimā viņa ieguva vienu breikbumbu.

Desmitajā geimā Gavrilova servēja par uzvaru setā, turklāt ieguva divas setbumbas. Tiesa, pēc tam viņa pieļāva vairākas kļūdas pēc kārtas, kas Marcinkēvičai pat ļāva iegūt divas breikbumbas, no kurām vienu viņa izmantoja un ieguva breiku, tādējādi panākdama neizšķirtu 5-5. Uzreiz pēc tam pretiniece gan atkal lauza Latvijas tenisistes servi, tādējādi Gavrilova atkal varēja servēt par uzvaru pirmajā setā, tomēr šoreiz izglābties neizdevās, lai gan Marcinkēviča ar agresīvu tenisu atkal prata iegūt divas breikbumbs. Pirmo setu viņa zaudēja ar 5-7.

Savukārt otro setu Marcinkēviča uzsāka ļoti veiksmīgi, jo viņa lauza pretinieces servi un ieguva 3-0 vadību. Tiesa, piektajā geimā Gavrilova breiku atspēlēja, tomēr uzreiz pēc tam Latvijas tenisiste atbildēja ar to pašu, atgūstot vadību. Nākamajos divos geimos tenisists vēl ieguva pa vienam breikam, bet Marcinkēviča ar labu sniegumu pārsvaru spēja nosargāt, tāpēc desmitajā geimā viņa servēja par uzvaru otrajā setā. Latvijas trešā rakete ieguva divas setbumbas, taču tās palika neizmantotas, jo Gavrilova atkal atspēlēja breiku.

Jau nākamajā geimā pēc Gavrilovas kļūdas Marcinkēviča ieguva divas breikbumbas, kas bija arī setbumbas, tomēr tās viņu neizmantoja. Pēc tam Gavrilova panāca neizšķirtu 5-5, turklāt iniciatīva bija pārgājusi viņas pusē. Latvijas tenisistes nonākšanu iedzinējos gan sekmēja arī pašas kļūdas, bet 11.geimā pretiniece svarīgā brīdī lauza Marcinkēvičas servi un pēc tam arī izservēja spēli, atkal uzvarot setā ar 7-5.