Marcinkēviča nepārvar ASV atklātā čempionāta kvalifikācijas pirmo kārtu

Pievienot komentāru
Marcinkēviča nepārvar ASV atklātā čempionāta kvalifikācijas pirmo kārtu
PAULA ČURKSTE, LETA

Latvijas sieviešu tenisa trešā rakete Diāna Marcinkēviča pirmdien nepārvarēja šīs sezonas pēdējā “Grand Slam” turnīra – ASV atklātā čempionāta – kvalifikācijas pirmo kārtu.

Marcinkēviča, kura WTA rangā ieņem 204.vietu, ar rezultātu 1-6, 4-6 piekāpās krievietei Ludmilai Samsonovai, kura reitingā ir 133.pozīcijā.

Piedaloties kvalifikācijas pirmajā kārtā, Marcinkēviča tikusi pie diviem WTA ranga punktiem.

Marcinkēviča jau pirmajā geimā tika pie breikbumbas, taču to nerealizēja. Pēc tam sekoja divas zaudētas serves, kā rezultātā setā tika piedzīvota neveiksme ar 1-6.

Tāpat arī otrajā setā Marcinkēviča pie pretinieces pirmās serves neizmantoja divas breikbumbas. Savas nākamās trīs serves Latvijas tenisiste zaudēja, bet pirmo reizi mačā nobreikoja pretinieci, kā rezultātā pēc septiņiem geimiem rezultāts bija 5-2 Krievijas sportistes labā. Samsonova servēja par uzvaru mačā, bet Marcinkēviča viņu nobreikoja un uzvarēja arī pie savas serves, panākdama 4-5.

Nākamajā geimā Marcinkēviča pie pretinieces serves panāca 40:15, taču turpinājumā neizmantoja četras breikbumbas. Pēc vienas mačbumbas atspēlēšanas Latvijas tenisiste vēlreiz neizmantoja iespēju uzvarēt geimu, bet ar otro mačbumbu Samsonova pielikta punktu duelim.

Abas tenisistes savā starpā spēkojās pērn, kad Francijas pilsētas Senmalo turnīra kvalifikācijā pārāka ar 7-5, 2-6, 6-2 bija Samsonova.

Marcinkēviča šosezon aizvadījusi 47 vienspēļu mačus, 21 no tiem izcīnot uzvaru, tomēr lielākā daļa no turnīriem bijuši zemākas raudzes, startējot Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) Pasaules tūres sacensībās. Savukārt Samsonova kortā izgājusi 42 reizes, izcīnot 22 panākumus. Arī viņa šogad piedalījusies ITF turnīros, tomēr bez tiem, Samsonova uzspēlēja arī Francijas atklātā čempionāta pamatturnīrā, kā arī jūlija beigās Palermo sasniedza “International” raudzes sacensību pusfinālu.

Vīru sacensībās pirmdien kvalifikācijas pirmās kārtas spēli aizvadīs Ernests Gulbis.