Mairis Briedis nākamajā cīņā spēkosies ar angļu bokseri Valiliju

0 Komentāru
Mairis Briedis nākamajā cīņā spēkosies ar angļu bokseri Valiliju
Foto: LETA

  Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis savā nākamajā cīņā, kas 15.oktobrī risināsies Anglijas pilsētā Liverpūlē, spēkosies ar vietējo sportistu Saimonu Valiliju, kurš līdz šim nav piedzīvojis zaudējumus, atklāja latviešu sportista pārstāvis Raimonds Zeps. Reitinga cīņa ilgs desmit raundus.

Jau augusta vidū tika izziņots, ka Briedis nākamo cīņu aizvadīs Liverpūlē un tas būs cīņu šovā, kur galvenais notikums būs mājinieka Tonija Beljū duelis pret amerikāni B.Dž.Floresu par Pasaules Boksa padomes (WBC) pasaules čempiona jostu pirmajā smagā svara (līdz 90,7 kg) kategorijā. Savukārt Brieža pretinieks oficiāli noskaidrojies vien pirmdien, jo, kā atzina Zeps, “nav viegli atrast pretinieku, kurš grib Mairim stāties pretim reitinga cīņā”.

Valilijs profesionālajā karjerā līdz šim aizvadījis deviņus dueļus un guvis deviņas uzvaras. Viņš gan ne reizi nav cīnījies ārpus Lielbritānijas.

Beljū ir pašreizējais pasaules čempions šajā svara kategorijā, kamēr Briedis ir obligātais pretendents. Beljū cīņā ar Floresu noskaidrosies, kurš būs Latvijas boksera pretinieks duelī par WBC titulu, kas jāaizvada līdz nākamā gada martam.

Augusta beigās arī WBC prezidents Maurisio Suleimans izdevumam World Boxing News apstiprināja, ka Beljū un Floresa dueļa uzvarētājam būs jāsacenšas ar Briedi.

“Noteikumi ir ļoti skaidri. Tonijam Beljū tika atļauta brīvprātīgā titula aizstāvēšana pret Floresu, bet uzvarētājam būs jāaizvada obligātā aizstāvēšanas cīņa,” paudis Suleimans. WBC boksa josta boksa sabiedrībā neoficiāli tiek uzskatīta par prestižāko pasaulē.

“Sapratām, ka cīņu aizvadīt Anglijā varētu būt interesanti abām pusēm – gan Briedim, gan Beljū. Mairim šī ir iespēja sevi parādīt Anglijas publikai. Viņš nenāk no milzīgas auditorijas kā Floress vai vācietis Marko Huks, tāpēc, ieejot citā tirgū, ir jāpievērš sev uzmanība. Turklāt Mairim regulāri raksta Anglijā dzīvojošie latvieši un prasa, vai viņš plāno savu cīņu tur. Līdz ar to atbalsts viņam būs arī tur,” iepriekš izteicās Zeps.

Briedis par obligāto pretendentu uz WBC pasaules čempiona jostu kļuva maija vidū, kad Rīgā ar tehnisko nokautu pieveica Olanrevaju Durodolu no Nigērijas.

Pašlaik 31 gadu vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 20 profesionālajās cīņās, 17 gadījumos pretiniekus nokautējot.
0 Komentāru