Mairis Briedis “Arēnā Rīga” cīnās par boksa supersērijas finālu un čempiona jostām

4 komentāri
Mairis Briedis “Arēnā Rīga” cīnās par boksa supersērijas finālu un čempiona jostām
IEVA MAKARE, LETA

Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis sestdien “Arēnā Rīga” Pasaules boksa supersērijas pusfinālā tiekas ar poli Kšištofu Glovacki. Boksa vakars sāksies 20:00, un Brieža cīņa paredzēta ap pusnakti.

Maira Brieža cīņu pret Kšištofu Glovacki tiešraidē skaties platformā TVPlay Premium, kā arī pie TV operatoriem TVPlay Home, Helio, Baltcom un LMT tam speciāli paredzētā tiešraides straumējumā TVPlay SportsX.

Šodien supersērijas pirmā smagā svara kategorijas (līdz 90,7 kilogramiem) pusfinālos tiksies Briedis ar Glovacki, kā arī amerikānis Endrū Tabiti un kubietis Juniers Dortikoss.

Piektdien notikušajā oficiālajā svēršanās procedūrā noskaidrojās, ka Briedis ir 89,9 kilogramus smags, bet viņa pretinieks – 89,6 kilogramus smags. Savukārt Tabiti un Dortikoss katrs svēra 90,4 kilogramus, tādējādi visi četri pusfinālisti iekļāvušies svara kategorijā.

Briedis un Glovackis pusfinālā cīnīsies par prestižo Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu un par Pasaules Boksa organizācijas (WBO) jostu.

WBC un WBO jostu īpašnieks Oleksandrs Usiks no Ukrainas nolēmis pāriet uz smagsvariem, tāpēc jostas kļuvušas vakantas. Tādējādi sestdien “Arēnā Rīga” gaidāmajā pusfinālā Briedis un Glovackis sadalīs divas čempionu jostas. Latvietim pašlaik pieder WBC Dimanta josta, bet poļa īpašumā ir WBO pagaidu čempiona josta.

Līdz ar to Briedim ir iespēja atgūt WBC čempiona titulu, ko viņš zaudēja pērn janvārī, kad supersērijas pirmās sezonas pusfinālā piedzīvoja zaudējumu pret Usiku.

Usiks pērn uzvarēja supersērijā un savā īpašumā ieguva četras svarīgākās čempiona jostas pirmā smagā svara kategorijā – WBC, WBO, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) vērtējumos. Jau iepriekš Usiks bija atvadījies no WBA titula, jo viņš to neaizstāvēja.

Tiesa, Usika debija smagsvaros traumas dēļ pašlaik ir atlikta un varētu notikt septembrī.

Pašlaik 34 gadus vecais Briedis 26 cīņās guvis 25 uzvaras, 18 gadījumos virsroku gūstot ar nokautu. Tikmēr 32 gadus vecais Glovackis 32 cīņās izcīnījis 31 panākumu, no kuriem 19 bijuši ar nokautu.

Savukārt no otriem pusfinālistiem 29 gadus vecais Tabiti karjeras laikā uzvarējis visās 17 cīņās, 13 panākumus gūstot ar nokautu. Viņa pretinieks, 33 gadus vecas Dortikoss no 24 cīņām uzvarējis 23, 21 dueli noslēdzot ar nokautu.

Briedis savā iepriekšējā duelī, kas bija šīs svara kategorijas ceturtdaļfināls, 10.novembrī Čikāgā pēc punktiem uzveica Vācijas pārstāvi Noelu Gevoru. Turpat Glovackis savā ceturtdaļfinālā arī ar punktiem guva virsroku pār krievu Maksimu Vlasovu.

Jau ziņots, ka Briedis pirms supersērijas pusfināla atjaunojis sadarbību ar savu pirmo treneri Vasīliju Čerņigovu. Tiesa, galvenā trenera amatu saglabājis Dmitrijs Šiholajs.

Kopumā šajā cīņas vakarā paredzēti vismaz septiņi dueļi, bet vēl programmā iekļautas divas rezerves cīņas.