Mairim Briedim tomēr tiks piešķirta valsts prēmija

4 komentāri

Mairim Briedim, kurš kļuva par Pasaules Boksa padomes čempionu pirmā smagā svara kategorijā, tomēr tiks piešķirta valsts prēmija, tā šodien nolēmuši koalīcijas politiķi.

Brieža sasniegums gan neatbilst Ministru kabineta noteikumiem, jo brīvdienās notikusī cīņa bija nevis pasaules čempionāts, bet profesionālā boksa cīņa, par ko bokseri jau saņem atlīdzību.

Līdzīgi prēmijas nav paredzētas par sportistu sniegumu, piemēram, profesionālajās komandu sporta līgās. Tomēr Nacionālā apvienība ierosinājusi prēmēt Briedi, un tam piekritušas arī pārējās partijas.

Jautājums par Brieža panākumiem tiks virzīts izskatīšanai tuvākajā Nacionālajā sporta padomes sēdē un pēc tam arī prēmijas piešķiršanai. Tā kā Brieža sasniegums formāli neatbilst valdības noteikumiem, nav īsti skaidrs, cik liela varētu būt viņa prēmija. Bet par pirmo vietu pasaules čempionātos var piešķirt prēmiju līdz 28 500 tūkstošiem eiro.

Jau vēstīts, ka Briedis sestdien Dortmundē uzvarēja Vācijas pārstāvi Marko Huku un izcīnīja Pasaules boksa padomes čempiona titulu. Līdz šim vēl nevienam Latvijas sportistam profesionālajā boksā nebija izdevies kļūt par pasaules čempionu.

Foto: Maira Brieža sagaidīšana

Video: Rīgas lidostā sagaida Mairi Briedi

TOP komentāri

  • Patiesiba
  • nu veči
    0 0 0

    nu veči

    Tā nav prēmija, tas ir pabalsts. Dŗīzāk jau izskatās pēc partijas spalvu spodrināšanas - atmest santīmu , bet iegūt latu.
  • Nika

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl