3 komentāri
Madars Apse: Palīdziet jauniešiem nesēdēt pie datoriem, bet kustēties un elpot svaigu gaisu
Foto: Kaspars Alksnis

Starptautiski atzītais latviešu skeitbordists Madars Apse uzsācis līdzekļu vākšanas kampaņu, lai veiktu Latvijas Nacionālās bibliotēkas priekšlaukuma renovāciju.

“Man liekas, ka tā ir viena no foršākajiem lietām kāda vien var būt – palīdzēt jauniešiem nesēdēt pie televizoru un datoru ekrāniem, iet ārā, kustēties, elpot svaigu gaisu. Turklāt tas taču ir olimpiskais sporta veids!” aizrautīgs ir Madars Apse.

Šobrīd aktīvi tiek uzrunāti privātie uzņēmēji – sponsori –, ar kuru finansiālo atbalstu plānots nomainīt esošās, nu jau sadauzītās, granīta plāksnes (un citu infrastruktūru) pret jaunām, atbilstošām, kas spēj izturēt ekstrēmo sporta veidu (skeitborda un in­-line jeb skrituļslidošanas) pārstāvju braukšanas un lēkšanas radīto slodzi.

Foto

LNB priekšlaukums Mūkusalas ielas pusē ir kļuvis jau par kulta vietu Latvijas un ārzemju ekstrēmo sporta veidu piekritēju vidū. Šo vietu var nodēvēt arī par ”mūsdienu moderno skeitparku”, kas lieliski iekļaujas pilsētvidē un sekmē Daugavas kreisā krasta radošo un sportisko rosību un potenciālu.

Jāatzīst, jaunieši nezināja, ka apmales un margas nebija paredzētas attiecīgā veida izmantošanai, kā rezultātā tās ļoti ātri nolietojās. Skeitbordisti ir sasparojušies un paši apņēmušies salabot savu treniņu, laika pavadīšanas un pulcēšanās vietu.

”Mūsu mērķis ir rekonstruēt šīs granīta maliņas, lai nākotnē tās neplīstu, un būtu paredzētas skeitbordam. Latvijas ekstrēmo sporta veidu pārstāvju vārdā esam apņēmušies nomainīt pašreizējo 2 cm biezo granītu pret 6 cm biezu un kvalitatīvu granītu, tāpēc uzrunājam sponsorus, kas šo iniciatīvu vēlētos atbalstīt. Šo granīta apmaļu rekonstrukcijas aptuvenais budžets ir 35 000 EUR, tāpēc priecāsimies kaut vai par mazu atbalsta daļu no šīs summas,” stāsta Madars. Apse.

Trešdien, 16. novembrī, plkst. 13.00 aicinām notiks preses konferenci par starptautiski atzītā latviešu skeitbordista Madara Apses uzsākto kampaņu, lai veiktu Latvijas Nacionālās bibliotēkas priekšlaukuma renovāciju. Konference notiks LNB 1. stāvā.

Preses konferencē piedalīsies:

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks

Skeitbordists Madars Apse

Latvijas Skeitborda federācijas prezidente Lienīte Skaraine

SIA Arhis Arhitekti arhitekts Paulis Gibze

Ja arī Tu velētos atbalstīt Madara iniciatīvu, šis ir ziedojumu konts:

Latvijas Nacionālās bibliotēkas rekvizīti:

Saņēmējs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Adrese: Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1048

Reģ. Nr. 90000057827 (ID Nr.)

Saņēmēja banka: Valsts kase

TOP komentāri

 • Edžons
  +3 +3 0

  Edžons

  Paldies Madar. Vismaz viens spots būs Latvijā populārs un kvalitatīvs. Takā Macba Barselonā, tā Gaismas Pils Rīgā. Super.
 • Kārlis
  +1 +1 0

  Kārlis

  ...man jau liekas ka skeiteru brandžas..ne tikai svaigu gaisu elpo....
 • Madars Apse
  +1 +1 0

  Madars Apse

  Ieņēmumu kodi:
  23410 Juridisku personu ziedojumi naudā
  23510 Fizisku personu ziedojumi naudā

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl