Komentāri
LOK respektē Latvijas skeletonistu lēmumu nepiedalīties pasaules čempionātā Sočos
Foto: EPA/LETA

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) respektē Latvijas skeletona izlases lēmumu nepiedalīties nākamā gada pasaules čempionātā Krievijas pilsētā Sočos, vēsta LOK.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas skeletona komanda svētdien paziņoja, ka boikotēs februārī gaidāmo pasaules čempionātu, ja tas norisināsies Krievijā, kura tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skeletona komandas pārstāvji jau iepriekš publiski nebija slēpuši ideju boikotēt pasaules čempionātu, turklāt iespēju nebraukt uz planētas meistarsacīkstēm pieļāva arī citu valstu sportisti. “Cienu mūsu sportistu lēmumu nepiedalīties pasaules čempionātā Sočos. Tuvākajā laikā mēs gaidām Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) lēmumu par pasaules čempionāta bobslejā un skeletonā norises vietu 2017.gadā. Ja tā tiks mainīta, mūsu skeletonisti piedalīsies pasaules čempionātā,” akcentē LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

“Mēs respektējam mūsu atlētu un federāciju tiesības pieņemt pamatotus un argumentētus lēmumus par startiem sacensībās,” atzīst LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Nav izslēgts, ka IBSF varētu izvēlēties citu pasaules čempionāta norises vietu, taču starptautiskā federācija ar lēmuma pieņemšanu nesteidzas.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir ieteikusi ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām. SOK, piemērojot sankcijas, apņēmās neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet nupat tās pagarināja uz nenoteiktu laiku.

Lasi vēl