LOK prezidenta amatam izvirzīts tikai viens kandidāts – Tikmers

0 Komentāru
LOK prezidenta amatam izvirzīts tikai viens kandidāts – Tikmers
PAULA ČURKSTE, LETA

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) biedri uz organizācijas prezidenta amatu virzījuši tikai vienu kandidātu – līdzšinējo ģenerālsekretāru Žoržu Tikmeru, vēsta LOK.

Vakar, 20.februārī noslēdzās olimpisko sporta veidu federāciju pieteikumu iesniegšanas termiņš uz LOK vēlētajiem amatiem. LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

LOK prezidenta amatam ir izvirzīts viens kandidāts – līdzšinējais LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers, savukārt LOK ģenerālsekretāra amatam arī ir izvirzīts viens kandidāts – līdzšinējais LOK Izpildkomitejas loceklis un Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

“Esmu gandarīts par olimpisko sporta veidu federāciju atbildīgo attieksmi un vēlmi piedalīties Latvijas vadošās sporta organizācijas darbā, jo savas tiesības izvirzīt kandidātus uz LOK vēlētajiem amatiem ir izmantojušas 36 no 39 Latvijā reģistrētajām olimpisko sporta veidu federācijām”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “71 izvirzīto kandidātu vidū ir izcili sportisti un treneri, olimpisko sporta veidu federāciju un organizāciju vadītāji, uzņēmēji un sporta nozares darbinieki.”

Kā LOK individuālie locekļi ir izvirzīti 40 kandidāti, uz LOK Izpildkomitejas locekļa amatiem ir izvirzītas 32 personas, bet uz LOK Revīzijas komisijas locekļa amatiem pretendē deviņi cilvēki.

Norādītā informācija atspoguļo federāciju elektroniski un personiski līdz 2020.gada 20.februāra pusnaktij iesniegtajos pieteikumos iekļautos kandidātus.

Tāpat olimpisko sporta veidu federācijām, izmantojot pasta sūtījumu ar 20.februāra pasta zīmogu, bija iespēja pieteikt savus kandidātus. Par šiem kandidātiem LOK vēstīs tuvāko dienu laikā.

Saskaņā ar LOK Izpildkomitejas 2020.gada 4.februāra lēmumu Nr.6.4.2., pilni kandidātu saraksti tiks vienlaicīgi publicēti LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, ne vēlāk kā piecu darba dienu laikā pēc pieteikšanas termiņa beigām, tas ir līdz 27.februārim.

LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesija notiks 2020.gada 20.martā plkst.10 veisnīcā “Radisson BLU Daugava”, Kuģu ielā 24, Rīgā.
0 Komentāru