LOK: olimpiskajā ciematā bija pieejams tikai aukstais ūdens, bet situācija ir uzlabojusies

0 Komentāru
LOK: olimpiskajā ciematā bija pieejams tikai aukstais ūdens, bet situācija ir uzlabojusies
Foto: REUTER/ SCANPIX ()

Svētdien atklātajā Riodežaneiro olimpiskajā ciematā vēl ir “šādi tādi trūkumi”, taču ir vērojami arī uzlabojumi, šodien Saeimas Sporta lietu apakškomisijas sēdē norādīja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis.

Vrubļevskis norādīja, ka sākumā bija pieejams tikai aukstais ūdens, bet situācija ir uzlabojusies, jo atsevišķās vietās ciematā tagad ir pieejams siltais ūdens. Daži deputāti šo informāciju uztvēra ar smaidu. Vrubļevskis pieminēja Austrālijas delegācijas pausto neapmierinātību ar ciemata kvalitāti.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers cita starpā skaidroja deputātiem, kāda ir gaidāma sportistu sadzīve olimpiskajā ciematā.

LOK vadība arī informēja par citiem jautājumiem saistībā ar Latvijas sportistu piedalīšanos olimpiskajās spēlēs.

Kā ziņots, tuvojoties 5.augustā gaidāmajai atklāšanas ceremonijai, svētdien oficiāli atvērts Riodežaneiro olimpiskais ciemats. Aptuveni 18 000 sportistu, treneru un amatpersonu no visas pasaules dzīvos 3604 dzīvokļos, kas izveidoti 31 ēkā. Ciematā ir milzīga telpa ēšanai, kas var uzņemt vairāk nekā 5000 cilvēku, trenažieru zāle, klīnika, atpūtas zona, skaistumkopšanas salons, dažādu ticību reliģiskais centrs, kā arī septiņas veļas mazgātavas.

Olimpiskais ciemats atrodas aptuveni pusotra kilometra attālumā no olimpiskā parka, kurā risināsies liela daļa sacensību. Tikmēr svētdien jau izraisījies pirmais skandāls, Austrālijas izlasei pavēstot, ka tā pagaidām boikotēs olimpisko ciematu, kas “nav drošs un gatavs”.

Kā secinājuši Austrālijas delegācijas pārstāvji, problēmu vidū ir bloķētas tualetes, tekošas caurules, nokarājušies vadi, kāpņutelpas bez apgaismojuma un vienkārši netīrība.

Riodežaneiro olimpiskās spēles risināsies no 5. līdz 21. augustam.

Pirmā Latvijas sportiste uz Riodežaneiro devās jau sestdien – delegācijas jaunākā sportiste Ketija Birzule, kura startēs burāšanā. Kā nākamā pirmdien uz olimpisko spēļu norises vietu dosies septiņcīņā startējošā pagājušā gada Latvijas labākā sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa.

0 Komentāru