LOK bažas par garo termiņu Antidopinga biroja izveidei

0 Komentāru
LOK bažas par garo termiņu Antidopinga biroja izveidei
Foto: LETA

Lai novērstu risku, ka Latvijas sportistiem tiek liegta dalība olimpiskajās spēlēs un citās starptautiskās sacensībās, tiks mainīta dopinga kontroles sistēma Latvijā. Valdība ir atbalstījusi ieceri veidot jaunu neatkarīgu iestādi – Antidopinga biroju. Taču tā izveidošanai ir atvēlēts gandrīz gads, kas rada bažas Latvijas Olimpiskajai komitejai.

Antidopinga biroja izveide nepieciešama, lai tiktu nodrošināta dopinga kontroles iestādes pilnīga autonomija, kā to paredz starptautiskās prasības. Valdība otrdien, 26. septembrī, nolēmusi, ka jaunā iestāde taps, reorganizējot Valsts sporta medicīnas centru. Tomēr Antidopinga biroja izveidošanai dots gandrīz gads – līdz 2018. gada 1. jūlijam.

Kā norāda par sporta nozari atbildīgajā Izglītības ministrijā, process ir laikietilpīgs, jo saistīts ar izmaiņām likumos, un laiku prasīs arī Sporta medicīnas centra reorganizēšana, kas izvēlēts kā pareizākais risinājums.

Edgars Severs

Edgars Severs
IZM Sporta departamenta direktors

Ja mēs vienkārši veidotu jaunu iestādi, rīcība būtu ātrāka. Tā kā mēs esošo iestādi reorganizējam un atstājam tikai daļu funkciju, līdz ar to jāveic ir liels darbs. Daži darbinieki, iespējams, arī zaudēs darbu medicīnas centrā. Līdz ar to arī ir procesi atbilstoši juridiskajām procedūrām jāiziet.

Valdībā izskanējušie argumenti nepārliecina Latvijas Olimpisko komiteju. Tās prezidents Aldons Vrubļevskis cer, ka Antidopinga biroja izveidošana tomēr neprasīs gandrīz gadu.

Aldons Vrubļevskis

Aldons Vrubļevskis
Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents

Protams, šis garais termiņš līdz nākamā gada 1. jūlijam ir nedaudz mulsinošs. Ceru, ka Veselības ministrija un Izglītības ministrija veiks savus darbus ātrāk, un valdība varēs ātrāk pieņemt lēmumu un nodibināt šo aģentūru pēc būtības.

Kā skaidro Aldons Vrubļevskis, vai Latvijas sportisti necietīs no sankcijām, kļūs zināms, kad Pasaules Antidopinga aģentūra sniegs atzinumu par Latvijas progresu, uzlabojot dopinga kontroles sistēmu.

Kamēr Antidopinga birojs vēl tikai top, valdība jau ir pieņēmusi lēmumu nākamgad palielināt finansējumu dopinga kontroļu veikšanai. Lai kontroļu skaits atbilstu starptautiskajām prasībām, šim mērķim turpmāk tiks paredzēti gandrīz 700 tūkstoši eiro gadā.

0 Komentāru