Liepiņš “Vuelta a Espana” individuālajā braucienā ierindojas 80. vietā; kopvērtējuma līdera kreklu atgūst Rogličs

Pievienot komentāru
Liepiņš “Vuelta a Espana” individuālajā braucienā ierindojas 80. vietā; kopvērtējuma līdera kreklu atgūst Rogličs
EPA/SCANPIX

Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš (“Trek-Segafredo”) otrdien prestižo sacensību “Vuelta a Espana” 13. posmā ierindojās 80. vietā, bet par kopvērtējuma līderi atkal kļuvis slovēnis Primožs Rogličs.

Pirmdien sportistiem bija atpūtas diena, bet otrdien nācās mērot 33,7 kilometrus garu individuālo braucienu.

Ātrāko laiku uzrādīja Rogličs (“Jumbo-Visma”), kurš finišēja ar laiku 46 minūtes un 39 sekundes. Viņš iepriekšējo kopvērtējuma līderi ekvadorieti Ričardu Karapasu apsteidza par 49 sekundēm, viņam ierindojoties septītajā pozīcijā.

Rogličs 2016.gadā debitēja “Giro d’Italia” sacensībās un kopš tā laika neviens riteņbraucējs lielajās tūrēs nav guvis tik daudz panākumu, cik slovēnis – 11.

Otro vietu ar sekundes deficītu izcīnīja amerikānis Vils Barta (“CCC”), bet vēl deviņas sekundes lēnāks bija portugālis Nelsons Oliveira (“Movistar”).

Uzreiz aiz vadošā trijnieka finišēja pagājušā posma uzvarētājs Hjū Kārtijs no Lielbritānijas (“Education First”). Viņš uzvarētājam zaudēja 25 sekundes.

Liepiņš uzvarētājam zaudēja piecas minūtes un 36 sekundes, kas ļāva ieņemt 80.vietu. Viņa vidējais ātrums distancē bija nepilni 38,7 kilometri stundā, kamēr Rogličs pedāļus vidēji mina ar 43,3 kilometru lielu ātrumu.

Trešdien sportistiem priekšā 204,7 kilometrus gara distance, kuras beigu daļā iekļauti trīs trešās kategorijas kāpumi.

Kopvērtējuma vadībā ir Rogličs, kurš par 39 sekundēm apsteidz Karapasu, bet vēl astoņas sekundes lēnāks ir Kārtijs. Uzreiz aiz vadošā trijnieka ir Krista Neilanda komandas biedrs no “Israel Start-Up Nation” vienības Dens Mārtins – vienas minūtes un 42 sekunžu deficīts.

Liepiņš no slovēņa atpaliek par divas stundas un 50 minūtes, ieņemot 110.vietu. Otrdienas sniegums viņam ļāvis kopvērtējumā pakāpties par vietu.

Spānijas tūre finišēs 8.novembrī Madridē. Sacensību pirmās sešas dienas pārklājās ar šī gada “Giro d’Italia”.