Komentāri
Lieliski! Samoilovs un Šmēdiņš EČ apakšgrupu turnīru noslēdz bez zaudējumiem
16.08.2017. Jūrmala, Latvija. CEV Eiropas čempionāts pludmales volejbola. Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš – Giginolu/Mermers (Turcija). (Foto: Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien izcīnīja uzvaru Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu trešās kārtas cīņās.

Mājinieku favorīti, kuriem čempionātā ir ceturtais numurs, ar trim uzvarām trīs spēlēs uzvarēja D apakšgrupā un izslēgšanas turnīru sāks no otrās kārtas jeb astotdaļfināla. Samoilovs un Šmēdiņš spēlē par pirmo vietu D apakšgrupā ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:13) pārspēja šveiciešus Niko Bīleru un Marko Kratigeru, kuriem ir 13.numurs.

Pirmā seta pirmā puse aizritēja līdzīgi, latviešiem servējot pa Šveices dueta garāko spēlētāju Kratigeru, taču tas nedeva cerēto. Pirmo reizi divu punktu pārsvars tika panākts seta vidū (11:9), bet nedaudz vēlāk tika gūti trīs bezatbildes punkti, kas ļāva panākt 15:11. Seta galotnē šveicieši pietuvojās līdz vienam punktam – 19:18 Samoilova un Šmēdiņa labā, taču latvieši noturēja vadību un guva virsroku ar 21:18.

Otrā seta sākumā latvieši ātri panāca vadību 4:1, bet pēc tam iekrāja četru punktu pārsvaru (7:3). Lai gan šveicieši trīs punktus atguva, mājinieki, pateicoties Šmēdiņa pārliecinošajai spēlei, nosargāja vadību un vēlāk panāca jau plus sešus punktus (14:8). Latvijas duets spēja nosargāt drošo pārsvaru un setā uzvarēja ar 21:13. Šveices duets šosezon Pasaules kausa posmos sasniedzis vienu pusfinālu, trīs zvaigžņu raudzes turnīrā Hāgā ieņemot ceturto vietu.

Samoilovs/J.Šmēdiņš pirmajā mačā ar 2-0 (21:18, 21:10) pieveica Turcijas duetu Muratu Giginoglu un Hasanu Mermeru, kuri izlikti ar 29.numuru, bet pēc tam dramatiskā mačā ar 2-1 (18:21, 21:18, 15:13) uzvarēja vāciešus Markusu Bekermanu un Janniku Harmsu, kuri kontinenta meistarsacīkstēs izlikti ar 20.numuru.

Ar 16.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža ceturtdien apakšgrupu turnīra noslēdzošajā cīņā ar 0-2 (17:21, 13:21) piekāpās turnīra pirmajam numuram poļiem Bartošam Losjakam un Pjotram Kantoram. Latvijas pāris A apakšgrupā ieņēma trešo vietu un izslēgšanas turnīru sāks no pirmās kārtas.

Tikmēr Rihards Finsters un Edgars Točs ceturtdien bez apakšgrupu turnīra pēdējās spēles aizvadīšanas nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā, kamēr Aleksandram Solovejam un Tomam Šmēdiņam turnīrs ir noslēdzies ar dalītu 25.vietu. Savus pretiniekus izslēgšanas turnīrā latvieši uzzinās vēlāk vakarā, kad notiks izloze.

Lasi vēl