Lielbritānijā sportistu atzīšanās homoseksualitātē nav problēma faniem

1 komentārs
Lielbritānijā sportistu atzīšanās homoseksualitātē nav problēma faniem
Foto: AFP/LETA

Lielākajai daļai sporta fanu Anglijā, Velsā un Skotijā nav problēmu, ja viņu atbalstītais klubs paraksta līgumu ar homoseksuālu spēlētāju, secināts BBC radio veiktā aptaujā.

4000 cilvēku aptaujā 82% pauduši, ka viņi justos komfortabli, komandai parakstot līgumu ar geju. Savukārt astoņi procenti pauduši, ka šādā gadījumā pārtrauktu atbalstīt komandu.

Pagājušajā nedēļā Anglijas Futbola asociācijas (FA) priekšsēdētājs Gregs Klārks Pārstāvju palātas komitejas sēdē pauda, ka neieteiktu futbolistiem “iznākt no skapja”. Klārks pauda, ka jutās “personiski apkaunots” par spēlētāju nejušanos drošiem atklāt savas jūtas, un uzsvēra, ka cīnīsies pret homofobiju futbolā.

Tomēr Anglijā radies viedoklis, ka Klārkam vajadzētu izturēties citādi, tāpēc viņš saņēmis asu kritiku. Kultūras, mediju un sporta komitejas vadītājs Demjans Kolinss paudis, ka jāmainās FA vadībai.

“Viņam nepieciešams nevis atturēt spēlētājus, bet gan aicināt atklāt sevi, kā arī apsolīt viņiem atbalstu,” uzsvēris Kolinss. “Homofobija ir tikpat nepieņemama kā rasisms, un FA jāstrādā ar klubiem, lai viņi kontrolētu fanus.”

BBC radio veiktajā aptaujā noskaidrots arī, ka 50% futbola fanu dzirdējuši homofobiskus apvainojumus maču laikā, bet rasistiskus apvainojumus dzirdējuši 59%. Tikmēr 71% paudis viedokli, ka klubiem vajadzētu izglītot savus fanus par homofobiju.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl