Līdz Rio olimpiskajām spēlēm – viena nedēļa

Pievienot komentāru
Līdz Rio olimpiskajām spēlēm – viena nedēļa
Reuters/Scanpix

Tieši pēc nedēļas ar vērienīgu atklāšanas ceremoniju sāksies Riodežaneiro Olimpiskās spēles. Tomēr vairāki ūdens sporta veidu atlēti spēles gaida ar bažām par savu veselību, jo līcī, kurā viņi sacentīsies, vēl joprojām valda veselībai bīstams ķimikāliju kokteilis.

Vasaras Olimpiāde kādā no Dienvidamerikas pilsētām notiks pirmo reizi, taču vēl pirms tās sākuma problēmām, šķiet neredz galu. Olimpiskajā ciematā jau ieradušies sportisti sūdzas gan par antisanitāriem apstākļiem un netīrību, gan neesošo silto ūdeni. Šī lieta tagad tiekot risināta. Tikmēr burātāji nopietni satraukušies par apdraudējumu veselībai – pamatīgi piesārņotā ūdens dēļ. Eksperti piekrastē esošo ūdeni jau nodēvējuši par ”toksisku zupu”.

Veselības uzraugi sportistiem izteikuši teju absurdu lūgumu – burājot, turēt ciet muti un, vēlams arī acis. Eksperti paši atzīst, ka tas ir visai neiespējami.

Sacensību organizatori solījuši darīt visu, kas ir viņu spēkos, lai attīrītu gan ūdeņus, gan pašu pilsētu no piesārņojuma. Taču līcī pie Rio vēl aizvien redzamas peldošas pudeles un netīrumi. Radušās arī bažas, ka attīrīšanai sagādātie līdzekļi varētu nebūt izmantoti paredzētajam mērķim.

Vairāku valstu Olimpiskās federācijas ieteikušas saviem sportistiem un tūristiem būt arī ļoti uzmanīgiem, atrodoties Rio. Austrālijas delegācijai liegts uzturēties graustu rajonu tuvumā. Francija, savukārt, vērsusies ar aicinājumu pie saviem atbalstītājiem – ielās neatrasties ar vērtslietām un kabatā nēsāt līdzi kādu banknoti, kuru uzbrukuma gadījumā labprātīgi atdot laupītājiem.

Kopumā Riodežaneiro olimpiādi apmeklēs vairāk nekā pus miljons tūristu no ārvalstīm. Šāds cilvēku pieplūdums vietējiem noziedzniekiem būs kā ”saldais ēdiens”, tādēļ pilsētas apkārtnē norīkoti vairāk nekā 80 tūkstoši kārtības sargu.