Komentāri
Kas bija Brazīlijas bojā gājusī futbola komanda, un uz kurieni tā devās
Foto: LETA ()

Kolumbijā nogāzusies lidmašīna ar 81 cilvēku, no kuriem 76 gājuši bojā, apstiprinājusi policija.

Kā pavēstīja amatpersonas, katastrofas vietā atrasti pieci izdzīvojušie, ieskaitot “Chapecoense” aizsargu Alanu Rušelu, divu vārtsargus un stjuarti, kas nogādāti tuvējās pilsētas slimnīcā. Biezās miglas dēļ avārijas vietai nevar piekļūt ar lidaparātiem.

Medeljinas lidosta informējusi, ka lidmašīnas piloti pirms katastrofas ziņojuši par problēmām ar lidaparāta elektrosistēmu.

Radara kontakts ar čarterreisa lidmašīnu pazuda netālu no Elgordo kalna pie Launjonas pilsētas, paziņoja Antjokijas departamenta aviācijas dienesta amatpersona.

“Apstiprināts, ka lidmašīna ar licences numuru CP2933 veda komandu “@ChapecoenseReal”. Acīmredzot ir izdzīvojušie,” tviterī paziņoja Medeljinu apkalpojošā lidosta.

Aviokompānijas “Lamia” lidmašīna bija izlidojusi no Brazīlijas, veicot nosēšanos Bolīvijā un dodoties uz Medeljinu, kad tā nogāzās aptuveni 50 kilometru attālumā no pilsētas.

“Šķiet, ka lidmašīnai izbeidzās degviela,” sacīja tuvējās Lasehas pilsētas mērs Elkins Ospina. Pēc viņa teiktā, avārijas vietā ieradušās varasiestādes un slimnīcas gatavojas uzņemt ievainotos.

Tikmēr “Chapecoense” klubs pagaidām atturas no plašākas komentāru sniegšanas.

“Saistībā ar dažādos medijos izskanējušo pretrunīgo informāciju par notikumiem saistībā ar “Chapecoense”, klubs patur tiesības atturēties no komentāriem līdz oficiālam Kolumbijas aviācijas dienesta paziņojumam. Aizlūdzam par futbolistiem, komandas personālu, žurnālistiem un pārējiem pasažieriem,” teikts “Chapecoense” paziņojumā sociālajā vietnē “Facebook”.

“Chapecoense” bija ceļā uz “Copa Sudamericana” jeb Dienvidamerikas otrā prestižākā klubu turnīra pirmo finālspēli, kurā tai bija jātiekas ar Medeljinas “Atletico Nacional” komandu.

Ar 52 punktiem 37 spēlēs “Chapecoense” ieņem devīto vietu Brazīlijas čempionāta kopvērtējuma tabulā.

Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL) tikmēr oficiāli atcēlusi Dienvidamerikas kausa finālu, kurā “Chapecoense” bija jātiekas ar “Atletico Nacional”.

“Visas konfederācijas aktivitātes tiek apturētas līdz tālākam paziņojumam,” informēja CONMEBOL.

Lasi vēl