Lepojamies un apsveicam! Palameika uzvar Dimantu līgas kopvērtējumā!

0 Komentāru
Lepojamies un apsveicam! Palameika uzvar Dimantu līgas kopvērtējumā!
Foto: F64

Latvijas šķēpmetēja Madara Palameika piektdien Beļģijā Dimanta līgas posmā laboja Latvijas rekordu šķēpa mešanā un nodrošināja uzvaru sezonas kopvērtējumā šajā disciplīnā. Palameika pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 66,18 metru tālumā, par trim centimetriem labojot pirms diviem gadiem Jelgavā uzrādīto rekordu.

Tāpat Latvijas šķēpmetēja nodrošināja uzvaru kopvērtējumā, jo viņas konkurente cīņā par uzvaru Ketrīna Mičela savā labākajā mēģinājumā šķēpu meta 57,08 metru tālumā. Austrāliete pēc trim metieniem atrodas ārpus labāko četrinieka, tādējādi pie papildu trim metieniem viņa netiks.

VIDEO: Madara Palameika aizmet 66,18 metrus un uzstāda jaunu Latvijas rekordu!

Lai Palameikai atņemtu uzvaru kopvērtējumā, Mičelai šajās sacensībās bija jāuzvar, cerot, ka latviete neiekļūs pirmajā četriniekā.Līdz ar to Palameika saņems Dimantu trofeju un 40 000 dolāru (35 000 eiro) lielu naudas balvu. Tāpat viņa nodrošinājusi ceļazīmi uz nākamā gada pasaules čempionātu un ielūgumu uz Dimanta līgu.Palameika otrajā mēģinājumā šķēpu raidīja 60,52 metru tālumā, bet trešais mēģinājums viņai netika ieskaitīts.

FOTO: Palameika met šķēpu Riodežaneiro olimpiādē

Iepriekšējo reizi rekordu Palameika laboja 2014.gada 26.jūnijā, kad Jāņa Lūša kausu izcīņā Jelgavā šķēpu meta 66,15 metru tālumā. Palameika šosezon ir uzvarējusi jau trīs Dimanta līgas posmos Birmingemā, Rabātā un Lozannā, un ir kopvērtējuma līdere šķēpmešanā. Pirms pēdējām sacensībām Palameikai bija 39 punkti, bet otro vietu ieņēma Mičela, kurai bija par 14 punktiem mazāk.

0 Komentāru