Lepojamies! Spītējot traumai, Sevastova izcīna karjerā otro WTA titulu

Pievienot komentāru
Lepojamies! Spītējot traumai, Sevastova izcīna karjerā otro WTA titulu
Foto: USA TODAY Network/Sipa USA/SCANPIX

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova svētdien Maljorkas WTA “International” sērijas turnīra finālā ar 6-4, 3-6, 6-3 uzvarēja vācieti Jūliju Gērgesu, iegūstot savu otro titulu karjerā.

Līdz šim vienīgo reizi Sevastova pie WTA titula karjerā bija tikusi 2010.gadā, kad bija labākā Portugāles pilsētā Ešturilā notikušajā turnīrā. Sevastova par uzvaru šajā turnīrā nopelnījusi 280 WTA ranga punktus, kas gan viņai neļaus pakāpties augstāk pasaules rangā, kurā viņa ieņem 19.vietu. Abas tenisistes aizvadīja līdzvērtīgu pirmo setu, tomēr pirmā pie breika tika Sevastova, kura to izdarīja piektajā geimā. Taču jau uzreiz pēc tam Gērgesa pārliecinoši atbildēja ar to pašu, panākot izlīdzinājumu 3-3. Tomēr šoreiz Latvijas tenisiste bija tā, kura nepalika atbildi parādā un sekojošajā geimā vēlreiz lauza vācietes servi un pēc tam panāca ar 5-3.

Pirmā seta noslēgumā abas tenisistes nosargāja savas serves, kas Sevastovai ļāva uzvarēt ar 6-4. Pēc pirmā seta Sevastova pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, jo viņai bija problēmas ar kreisās kājas augšstilbu. Pēc pāris minūšu pauzes Latvijas pārstāve atgriezās kortā ar nosaitētu kreisās kājas augšdaļu. Tomēr otrais sets viņai sākās neveiksmīgi, jo otrajā geimā Gērgesa lauza viņas servi, kas lika nonākt iedzinējos ar 0-2.

Tiesa, Sevastova atspēlējās, trešajā geimā iegūstot breiku, bet pēc tam nākamajā geimā atspēlējot vienu breikbumbu. Pēc vienas no izspēlēm Latvijas tenisiste dusmās trieca raketi pret zemi, taču tas viņai neliedza panākt 2-2. Otrā seta turpinājumā Sevastova gan demonstrēja diezgan blāvu sniegumu, turklāt bija redzams, ka problēmas viņai sagādā traumētā kāja. Sestajā geimā vāciete vēl reizi lauza pretinieces servi, bet pēcāk viņa veiksmīgi nosargāja uzvaru arī visā setā ar 6-3.

Izšķirošais – trešais – sets sākās ļoti līdzvērtīgā cīņā, turklāt otrais geims tika aizvadīts ļoti ilgi, Sevastovai tiekot pie trim breikbumbām, bet nevienu no tām viņa neizmantoja. Pie breika viņa tika ceturtajā geimā, tomēr Gērgesa uzreiz atbildēja ar to pašu, bet Latvijas tenisiste īsu brīdi pēc tam vēlreiz lauza vācietes servi un pēcāk panāca ar 5-2.

Cīņas noslēgumā abas tenisistes nosargāja savu servi, kas Sevastovai ļāva izcīnīt pirmo titulu septiņu gadu laikā. Zīmīgi, ka vēlāk Sevastovai duetā ar serbieti Jeļenu Jankoviču paredzēts šo sacensību dubultspēļu fināls. Sevastova, kura sacensībās bija izlikta ar otro numuru, Maljorkas turnīra finālā spēlēja arī pērn, kad zaudēja francūzietei Karolīnai Garsijai, kurai viņa revanšējās sestdien pusfinālā, svinot panākumu ar 6-4, 6-2, ceturto reizi karjerā sasniedzot kāda WTA turnīra finālu.

Lasi vēl