Lepojamies! Kārtslēcējs Ārents izcīna trešo vietu Dimanta līgas posmā Stokholmā

0 Komentāru
Lepojamies! Kārtslēcējs Ārents izcīna trešo vietu Dimanta līgas posmā Stokholmā
Foto: EPA/LETA

Latvijas kārtslēcējs Mareks Ārents ceturtdien izcīnīja trešo vietu Dimanta līgas posmā Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā.

Ārents sacensības sāka ar 5,35 metru augstumu, ko pārvarēja ar pirmo reizi. Turpinājumā latvietis ar pirmo piegājienu pārlēca arī 5,50 metru augstumā novietoto latiņu. Savukārt 5,65 metrus Latvijas sportistam trīs mēģinājumos neizdevās pārlēkt. Par sacensību uzvarētāju kļuva francūzis Reno Lavilenjē, kurš bija labākais ar rezultātu 5,73 metri. Otro vietu ar rezultātu 6,65 metri izcīnīja kanādietis Šonesijs Bārbers.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas Ārents sacensībās Čehijas pilsētā Jablonecā ar kārti veica 5,70 metru augstumu, izpildot Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu. Līdzšinējais sportista personiskais rekords bija 5,65 metri, kas pērnajā vasarā tika sasniegts Prāgā. Tagad viņš par desmit centimetriem atpaliek no Aleksandram Obižajevam piederošā Latvijas rekorda.

Ārents piedalījās jau 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kur ar rezultātu 5,35 metri samierinājās ar 22.vietu. Bez augstiem rezultātiem viņš palika arī 2013. un 2015.gada pasaules čempionātos, bet 2013.gadā guva 11.vietu Eiropas čempionātā telpās.

0 Komentāru