Komentāri
Lepojamies! Kamaniņu sportists Aparjods Siguldā kļūst par pasaules junioru čempionu
Foto: LETA

Talantīgais Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Siguldas trasē tika kronēts par pasaules junioru čempionu. Aparjods līderis bija jau pēc pirmā brauciena, turklāt vadību divu braucienu summā viņam izdevās saglabāt.

Zīmīgi, ka šonedēļ pirms sacensībām Aparjods iedzīvojās savainojumā, taču tas neliedza viņam izcīnīt pasaules junioru zeltu. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja arī Gints Bērziņš, Edgars Karnītis un Konstantīns Buglaks. Pasaules kausa junioriem labākie 12 kopvērtējuma dalībnieki pamatsacensībās startēja vadošajā A starta grupā, kurā starta secība tika noteikta pēc izlozes. No Latvijas pārstāvjiem vieninieku sacensībās A grupā startēja tikai Aparjods.

Meiteņu konkurencē Latviju pārstāvēs Sigita Bērziņa, Anda Upīte, Elīna Ieva Vītola un Zelma Bite. Svētdien plkst.10 sacentīsies divnieki, bet trīs stundas vēlāk risināsies komandu stafete. Pasaules čempionātam junioriem pieteikušies 140 jaunie sportisti no 21 valsts. Aparjods šosezon janvārī izcīnīja otro vietu junioru Pasaules kausa etapā Īglsā, kā arī Oberhofā guva otro vietu Eiropas junioru čempionātā. Īglsā viņu apsteidza vienīgi austrietis Niko Gleiršers, bet Oberhofā vācietis Makss Langenhans, kuri bija latvieša sīvākie konkurenti cīņā par pasaules čempiona titulu.

Pieaugušo konkurencē Aparjods debitēja pirms diviem gadiem, kad pasaules čempionātā Siguldā ieņēma 26.vietu. Šīs sezonas sākumā viņš Pasaules kausa posmā Vinterbergā guva 23.vietu, kamēr pašā šī gada sākumā etapā Kēnigszē nespēja iekļūt pamatsacensībās. Pēc starta pasaules junioru čempionātā Aparjods atkal pievienosies Latvijas pieaugušo izlasei un šomēnes dosies arī uz 2018.gada olimpisko spēļu trasi Phjončhanā.

Pasaules čempionāts junioriem Siguldā notiek trešo reizi. Savulaik 1993.gadā par čempioniem divnieku sacensībās kļuva Andris Neparts un Sandris Bērziņš, bet bronzas medaļas ieguva Klāvs Vasks un Sandris Livzenieks. Otro reizi šīs sacensības Latvijas trasē tika aizvadītas 1998.gadā, kad junioru konkurencē triumfēja Mārtiņš Rubenis, bet komandu stafetē Latvijas juniori ieguva sudraba godalgas.

Lasi vēl