Lēmumu ļaut Krievijas sportistiem startēt Rio LOK vadība uzskata par pareizu

0 Komentāru
Lēmumu ļaut Krievijas sportistiem startēt Rio LOK vadība uzskata par pareizu
LETA

Lēmumu atļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Latvijas Olimpiskās komitejas vadība uzskata par pareizu.

Komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis akcentē, ka spēlēs nevarēs piedalīties sportisti, kuri jebkad pieķerti dopinga lietošanā, bet pārējiem būs jāveic analīzes laboratorijās ārpus Krievijas. Vrubļevskis uzskata, ka šie ir gana stingri pasākumi.

“Es esmu pret tādu kolektīvu sodīšanu, visus par viena vainu, kā kādreiz armijā bija – viens nogrēkojas, visi skrien 10 km ar pilnu uzkabi. Tas būtu līdzīgi kā Turcijā, kur 10 ģenerāļi uztaisīja apvērsuma mēģinājumu, ka visus 1000 ģenerāļus tagad sodīs. Es domāju, ka tā nevar. Ir jāskatās tīri individuāli, un nevainīguma prezumpcija tomēr ir universāls princips. Ja kādu grib sodīt, tad viņa vaina ir jāpierāda,” norāda Vrubļevskis.

Pasaules Olimpiskā komiteja saņēma arvien lielāku spiedienu pēc aicinājuma diskvalificēt Krieviju no gaidāmās olimpiādes, ņemot vērā, ka Krievijas valsts iestādes bija izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes.

Tomēr nolemts Krievijas sportistiem ļaut piedalīties spēlēs. Tas gan noticis ar atsevišķām prasībām.

Video

0 Komentāru