Svētdien Rīgā norisinājās Starptautiskās sacensības Riga ETU Triathlon Junior European Cup, kuras ietvaros norisinājās arī Rīgas Triatlons 2016. Eiropas kausa izcīņas posmā junioriem Vietējais sportists Savelijs Suharževskis svētdien izcīnīja sesto vietu Rīgas centrā notikušajā Eiropas kausa izcīņas posmā junioriem. Savukārt meiteņu konkurencē ceturto vietu izcīnīja Daniela Leitāne.

Par uzvarētāju vīru sacensībās kļuva portugālis Tjagu Leāns, kurš distanci veica 55 minūtēs un 57 sekundēs. Viņš par desmit sekundēm apsteidza kolumbieti Eduardo Londonjo Naranho. Tikmēr Suharževskis finišēja pēc 57 minūtēm un 24 sekundēm.

Foto

Vēl no mājiniekiem 16.vietu guva Artjoms Gajevskis, kurš uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 40 sekundes, bet Mārcis Pīnups, Edgars Horuzonoks un Zigmārs Kalvāns palika noslēdzošajās trijās vietās starp 27 finišējušajiem atlētiem. Savukārt Pāvels Smirnovs izstājās riteņbraukšanas laikā.

Sacensībās juniorēm uzvaru guva krieviete Jekaterina Matjuha, kura finišēja pēc 58 minūtēm un 33 sekundēm, bet Leitāne uzvarētājai zaudēja vairāk nekā sešas ar pusi minūtes. Vēl sacensībās pēdējās divas vietas starp 14 finišējušajām dalībniecēm ieņēma Aļika Škarstāne un Patrīcija Agnese Ozola, bet Kristiāna Kalniņa un Elza Mestere nesasniedza finišu.