Leģendu duelī Federers uzvar Nadalu un piekto reizi triumfē “Australian Open”

0 Komentāru
Leģendu duelī Federers uzvar Nadalu un piekto reizi triumfē “Australian Open”
Foto: AFP/LETA

  Tenisa leģendu duelī svētdien šveicietis Rodžers Federers piecos setos uzvarēja spāni Rafaelu Nadalu un piekto reizi vēsturē triumfēja Austrālijas atklātajā čempionātā.

Finālspēlē Federers pieveica savu ilggadējo konkurentu ar rezultātu 6-4, 3-6, 6-1, 3-6, 6-3. Piektajā setā viņš bija iedzinējos ar 1-3, bet pēc tam uzvarēja nākamajos piecos geimos. Federers ieguva 18.”Grand Slam” titulu karjerā, bet Nadals tiecās pēc piecpadsmitā titula.

Foto

Kaut pirmos no diviem savas serves geimiem Nadals uzvarēja “sausā”, šajā brīdī sāka dominēt Federers, kurš ne tikai uzvarēja 11 savas serves izspēles pēc kārtas, bet arī septītajā geimā droši lauza Nadala servi. Šveicietis noveda pirmo setu līdz uzvarai ar rezultātu 6-4, noslēdzošajā geimā arī izpildot divas netveramās serves.

Otrajā setā jau pirmajā serves geimā Nadals lauza pirmoreiz Federera servi. Ilgs bija nākamais geims un tajā šveicietim uzreiz bija iespēja atspēlēties, tomēr tas netika izmantots un Nadals vēlreiz lauza servi, panākot 4-0. Kaut vienu breiku šveicietis atspēlēja, otrajā setā iesaistīties par uzvaru viņš vairs nespēja, ciešot neveiksmi ar 3-6.

Trešajā setā scenārijs bija līdzīgs iepriekšējam, bet jau ar Federera dominanci. Šveicietis pirmajā geimā atspēlēja trīs breikbumbas, bet otrajā jau pats nobreikoja pretinieku. Ceturtajā geimā viņam bija vēl trīs breikbumbas, bet pats Federers šajā laikā savas serves geimus uzvarēja “sausā”. Sestajā geimā Nadals vēlreiz zaudēja savu servi un septītajā geimā Federers noslēdza setu savā labā ar 6-1, kaut nācās atspēlēt vēl divas breikbumbas.

Savukārt ceturtajā setā atkal uzvarēja Nadals. Viņš lauza pretinieka servi sestajā geimā, bet Federers šī seta laikā pie breikbumbām netika. Līdz ar to šajā leģendu duelī uzvarētājs bija jānoskaidro piektajā setā, bet Federers pirms tā pieprasīja medicīnisko pārtraukumu.

Izšķirošā seta pirmajā geimā Nadals lauza šveicieša servi, bet pēc tam Federers pilnībā pārņēma iniciatīvu – Federers pilnībā dominēja katrā no nākamajiem savas serves geimiem, bet pie Nadala serves viņš regulāri tika pie breikbumbām un sestajā geimā to beidzot arī panāca, panākot izlīdzinājumu 3-3. Astotajā geimā, kas bija bagāts ar lieliskām izspēlēm Federers vēlreiz lauza pretinieka servi. Kaut devītajā geimā Nadals tika pie vienas breikbumbas un centās vēl pagarināt maču, Federers vaļības neatļāvās un ieguva titulu.

Piecus no saviem 18 “Grand Slam” tituliem Federers izcīnījis tieši Austrālijā, iepriekšējo reizi šeit uzvarot 2010.gadā. Nākamos sešus gadus viņš piecas reizes aizkļuva līdz pusfinālam, bet aizpērn apstājās turnīra trešajā kārtā.

Šis Federeram bija simtais mačs šajā turnīrā karjerā, bet “Grand Slam” sacensībās viņš finālos spēlēja 28.reizi. Iepriekšējo reizi kādā “Grand Slam” turnīrā Federers bija triumfējis 2012.gadā Vimbldonā.

Federers iepriekšējo sezonu veselības problēmu dēļ noslēdza jau vasarā un šajā turnīrā bija izlikts vien ar 17.numuru.

Starp visvairāk “Grand Slam” titulus ieguvušajiem tenisistiem vēsturē tagad Federers par četriem tituliem apsteidz Nadalu un amerikāni Pītu Samprasu, bet pa 12 tituliem guvuši joprojām aktīvais serbs Novaks Džokovičs un austrālietis Rojs Emersons. Federers savā karjerā piecas reizes uzvarējis Austrālijas un ASV atklātajos čempionātos, septiņas reizes Vimbldonā un vienreiz Francijas atklātajā čempionātā.

Abas tenisa leģendas savā starpā tikās 35.reizi un joprojām pārliecinošā vadībā ar 23:12 ir Nadals, kurš arī bijis labākais sešos no deviņiem savstarpējiem “Grand Slam” finālā. Vienīgo reizi Melburnā Nadals triumfēja 2009.gadā, kad spēja piecos setos uzveikt Federeru.

0 Komentāru