Latviju Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 32 sportisti

0 Komentāru
Latviju Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 32 sportisti
Foto: F64

Latviju Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 32 sportisti divpadsmit vasaras sporta disciplīnās: vieglatlētikā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, brīvajā cīņā, smaiļošanā, džudo, tenisā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, peldēšanā, burāšanā un šaušanā.

Pēc Latvijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejas sēdes, kurā tika apstiprināts Latvijas Olimpiskās komandas Rio 2016 sastāvs, tika saņemta informācija no Latvijas Šaušanas federācijas, kas informēja, ka ir saņemts ielūgums no Starptautiskās Šaušanas federācijas vienam Latvijas sportistam stenda šaušanā. LŠF informēja, ka piešķirto vietu aizņems stenda šāvējs Dainis Upelnieks.

Līdz ar to Latvijas Olimpiskās komandas Rio 2016 sastāvā ir iekļauti 32 sportisti divpadsmit vasaras sporta dicsiplīnās: vieglatlētikā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, brīvajā cīņā, smaiļošanā, džudo, tenisā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, peldēšanā, burāšanā un šaušanā.

”Lai arī Olimpiskās komandas sportistu skaits ir mazāks, nekā iepriekšējās Olimpiskajās komandās uz Londonas un Pekinas spēlēm, komandas vidējā kvalitāte ir augstāka”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. ”Vismaz desmit komandas dalībnieki ir gatavi cīnīties par visaugstākajiem rezultātiem un to viņi ir pierādījuši ar savu sniegumu gan šajā, gan iepriekšējās sezonās. Mūsu Olimpiskās komandas dalībnieki ir starp pasaules ranga līderiem savos sporta veidos un disciplīnās, tāpēc, veiksmes gadījumā, vajadzētu būt arī labiem rezultātiem”.

11 sportistiem no 31 Riodežaneiro būs Olimpiskā debija. Izaugusi jauna Olimpiešu paaudze, kas pirms vairākiem gadiem sāka savu sportisko karjeru ar dalību Jaunatnes Olimpiādēs, par ko ir patiess gandarījums, norāda Latvijas Olimpiskās delegācijas Rio 2016 vadītājs Žoržs Tikmers. No otras puses – šī Latvijas delegācija ir arī pieredzējusi, jo lielai daļai sportistu šīs būs jau otrās, trešās vai pat ceturtās Olimpiskās spēles. Jaunības maksimālisms tiks apvienots ar pieredzes bagātību.

Olimpiskā kvalifikācija sportistiem noslēdzās pirmdien, 11.jūlijā, bet līdz 13.jūlijam visām vasaras sporta veidu federācijām LOK bija jāiesniedz savu pārstāvēto sporta veidu kandidātu saraksts dalībai Olimpiskajās spēlēs, kas no 5. – 21.augustam notiks Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro.

Vasaras sporta veidu federācijas apstiprināšanai LOK Izpildkomitejas sēdē iesniedza sarakstus ar sporta veidu atlētiem, treneriem un apkalpojošo personālu, sakārtojot tos prioritārā secībā. 14.jūlijā, LOK Izpildkomitejas sēdē, iesniegtie saraksti tika izmantoti par pamatu Latvijas Olimpiskās komandas Rio 2016 sastāva apstiprināšanai.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA Latvijas Mobilais telefons un AS Latvijas Valsts Meži; LOK sponsori – AS Swedbank, AS Latvijas Gāze un 4F; LOK sadarbības partneri AS Latvenergo un SIA Moller Auto Krasta.

0 Komentāru