Latvijas volejbolisti piecos setos zaudē Slovākijai un apgrūtina iekļūšanu izslēgšanas turnīrā

0 Komentāru
Latvijas volejbolisti piecos setos zaudē Slovākijai un apgrūtina iekļūšanu izslēgšanas turnīrā
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas vīriešu volejbola izlase pirmdien Tallinā trešajā Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē ar 2-3 (18:25, 25:23, 25:13, 19:25, 7:15) piekāpās Slovākijai, apgrūtinot sev iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Ar pieciem punktiem trīs spēlēs Latvija D apakšgrupā ieņem trešo vietu, bet priekšā būs cīņas ar Francijas un Vācijas izlasēm, pret kurām iegūt kaut vienu punktu būs ļoti grūti.

D apakšgrupā pa sešiem punktiem divās spēlēs guvušas Vācija un Francija, pieci punkti trīs dueļos ir Latvijai, trīs punktus trīs mačos guvusi Slovākija, bet pa diviem punktiem ir trīs cīņas aizvadījušajām Igaunijai un Horvātijai. Izslēgšanas turnīrā  iekļūs katras grupas četras labākās komandas.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Hermans Egleskalns, 15 punktus guva Atvars Ozoliņš, bet 13 punktus – Kristaps Šmits. Ar četriem punktiem blokā izcēlās Ozoliņš un Toms Švans, kuram arī divi punkti ar “eisiem”.

Slovākijai 19 punktus guva Matejs Patāks, kurš četrreiz izcēlās blokā.

Maču ar diviem punktiem pēc kārtas sāka pretinieki un latviešu neveiksmīgie uzbrukumi ļāva viņiem atrasties vadībā līdz Latvijas izlase blokā panāca 8:8. Tiesa, vēlāk tieši nesekmīgā spēle blokā lika Latvijai nonākt iedzinējos ar 10:13, bet vēlāk kļūdas servēs liedza panākt neizšķirtu. Ātri vien Avo Kēla vadītie vīri ieguva jau piecu punktu deficītu (14:19), bet vēlāk setu zaudēja ar 18:25.

Otrajā setā pretinieki turpināja apliecināt savu pārākumu vairākos spēles elementos un panāca 3:0. Pašu kļūdas un nesekmīgie uzbrukumi liedza atspēlēties un seta vidū izlases šķīra jau pieci punkti – 15:10 Slovākijas izlases labā. Emocionālais pacēlums, aizsardzības uzlabošana un Kristapa Šmita iesaistīšanās spēlē ļāva vairākas reizes pietuvoties līdz tikai viena punkta deficītam, bet seta nogalē Atvars Ozoliņš ar spēcīgu gremdi izlīdzināja rezultātu (23:23). Turpinājumā kolektīvā spēle blokā deva vēl divus punktus un uzvaru setā – 25:23.

Turpinot jaudīgos uzbrukumus, trešā seta sākumā Latvijas izlase ieguva vadību ar 5:1. Turpinājumā slovāki nespēja lauzt cīņas gaitu un latvieši svinēja pārliecinošu uzvaru ar 25:13.

Ar diviem uzvarētiem setiem Latvijas volejbolisti bija nodrošinājuši vismaz vienu punktu, bet uzvara ceturtajā setā ļautu ierakstīt turnīra tabulā plus trīs punktus. Atbildīgo setu Latvijas izlase iesāka ar nonākšanu iedzinējos 3:9. Seta vidū pāris veiksmīgi uzbrukumi pietuvināja latviešus līdz mīnus četriem punktiem, taču kļūdas liedza izmantot pretinieku nesekmīgās epizodes. Setā zaudējums ar 19:25 un no rokām izlaisti trīs punkti.

Kļūdas un pasivitāte aizsardzībā turpinājās arī trešā seta sākumā, kā dēļ Latvijas izlase nonāca iedzinējos ar 1:6. Seta ievadā zaudētos punktus atspēlēt neizdevās un tika piedzīvots zaudējums ar 2-3.

0 Komentāru