Latvijas volejbolisti grupu turnīra pēdējā spēlē zaudē olimpiskajai čempionei Francijai

0 Komentāru
Latvijas volejbolisti grupu turnīra pēdējā spēlē zaudē olimpiskajai čempionei Francijai
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Tallinā Eiropas čempionāta finālturnīra grupu kārtas pēdējā, piektajā, spēlē ar rezultātu 0-3 (18:25, 14:25, 17:25) zaudēja Tokijas olimpisko spēļu čempionei Francijai.

Lai iekļūtu “play-off”, latviešiem šodien bija jāizcīna uzvara, taču ir vēl viens ļoti ticams scenārijs, kuram piepildoties, komanda dosies uz Ostravu, lai piedalītos astotdaļfinālā. Proti, ceturtdien Vācijai jāuzvar Slovākija un Francijai jāpārspēj Igaunija.

D apakšgrupā pirmo vietu ar četrām uzvarām četrās spēlēs un 12 punktiem ieņem Francija, bet trīs punkti četrās cīņās un deviņi punkti ir Vācijai. Trešā ar trīs uzvarām piecās spēlēs un septiņiem punktiem ir Horvātija, bet Latvijai četrās cīņās ir viena uzvara un pieci punkti. Četrus mačus aizvadījušajām Slovākijai un Igaunijai abām ir pa vienai uzvarai un trīs punktiem. Izslēgšanas turnīru sasniegs grupas četras labākās komandas.

Noslēdzoties grupu turnīram, kā pirmais kritērijs vietu sadalē būs izcīnītās uzvaras, pēc tam gūtie punkti, uzvarēto/zaudēto setu attiecība, gūto/zaudēto mazo punktu attiecība un visbeidzot rezultāti savstarpējās cīņās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs četras labākās komandas.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar deviņiem punktiem bija Kristaps Šmits, bet astoņus punktus guva Kristers Dardzāns. Pretiniekiem 11 punktus guva Ērvins N’Gapets.

Francijas volejbolisti bija pārāki visos galvenajos statiskas rādītājos, izņemot bloku, kurā abas izlases guva pa četriem punktiem.

Spēles sākumā cīņa ritēja punkts punktā, līdz Žans Patrīs ar gremdi un vēlāk Nikolā le Gofs ar savām sekmīgajām servēm panāca 9:6. Turpinājumā pretinieki turējās 5-6 punktu attālumā, bet seta vidū Edvarts Buivids blokā panāca 11:15. Seta otrajā pusē tuvāk pietuvoties neizdevās un tika piedzīvots zaudējums ar 18:25.

Otrā seta ievadā francūži ar gremdi un spēli blokā panāca 2:0. Turpinājumā vēl vairāki sekmīgi bloki ļāva audzēt pārsvaru, neatstājot nesekmīgi uzbrūkošajiem latviešiem nekādu cerību arī visā setā – 25:14.

Trešā seta sākumā Latvijas volejbolistiem vēlreiz izdevās turēties pretī Francijas izlases uzbrukumiem, tomēr turpinājumā neveiksmīgā spēle serves uzņemšanā atkal sagādāja problēmas. Tuvojoties seta vidum, Francijas volejbolisti guva piecus bezatbildes punktus un panāca vadību 13:6. Seta turpinājumā francūži apliecināja savu favorītu statusu un noveda maču līdz uzvarai – 3-0.
0 Komentāru