Latvijas volejbolisti Eiropas Zelta līgā izcīna trešo uzvaru pēc kārtas

Pievienot komentāru
Latvijas volejbolisti Eiropas Zelta līgā izcīna trešo uzvaru pēc kārtas
CEV

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Eiropas Zelta līgas ietvaros guva trešo uzvaru pēc kārtas.

Latvijas komanda A grupas piektās kārtas mačā ar rezultātu 3-1 (25:22, 25:15, 16:25, 25:21) uzvarēja Slovākiju, tādējādi garantējot sev otro vietu grupā. Tiesa, finālčetrinieka sacensībās Latvija nepiedalīsies, jo uzvaru grupā garantējusi Turcija, kas svētdien noslēdzošajā kārtā viesosies Rīgā.

Jau pašā spēles sākumā neliels pārsvars piederēja Latvijai. Lai arī slovāki viesiem nekur tālu atrauties neļāva, latvieši vadību noturēja un pirmo setu uzvarēja ar 25:22. Savukārt otrajā setā Latvija spēlēja vēl pārliecinošāk – pirmajās minūtēs izdevās izvirzīties vadībā ar 7:3, bet turpinājumā Slovākijai neizdevās atrast kādus pretargumentus sāncenšu spēlei. Tādējādi otro setu Latvijas komanda uzvarēja ar graujošo 25:15.

Tikmēr trešais sets Latvijai sākās kā ar aukstu dušu, jo Slovākija panāca 4:0 vadību. Pēc Latvijas izlases pārtraukuma tās spēle kļuva saturīgāka, tomēr mājinieki tik un tā atradās pāris punktu vadībā. Turpinājumā gan slovāki atkal pārsvaru palielināja, jo latvieši spēlēja pasīvi, kas laukuma saimniekiem trešajā setā ļāva gūt virsroku ar pārliecinošo 25:16.

Slovāki līdz ar to bija atspēlējuši vienu setu, tomēr ceturtajā setā Latvijas volejbolisti bija atguvuši savu spēli un ātri vien izvirzījās drošā vadībā, atkal tuvojoties jau desmit punktu pārsvaram un vēlāk to arī sasniedzot. Noslēgumā mājinieki gan pietuvojās, tomēr Latvijas valstsvienība ceturtajā setā uzvarēja ar 25:21 un triumfēja arī visā mačā.

Vienību pirmā apļa cīņā Latvija savā laukumā spraigā cīņā piekāpās piecos setos, tomēr tika pie pirmā punkta, jo pirms tam pirmajā mačā trīs setos nācās zaudēt Turcijai. Savukārt iepriekšējos divos mačos latvieši četru setu cīņās divreiz pārspēja Beļģiju.

Tikmēr slovākiem uzvara pret Latviju šajā turnīrā pagaidām bijusi vienīgā, bet pārējās cīņās pie punktiem nav izdevies tikt.

Vēl trešdien šīs grupas ietvaros līdere Turcija savā laukumā ar 3-1 (25:20, 23:25, 25:14, 25:16) uzvarēja Beļģiju, nodrošinot sev pirmo vietu grupā un iespēju spēlēt finālturnīrā.

A grupas kopvērtējuma vadībā ar maksimāli iespējamiem 15 punktiem piecos mačos ir Turcija, kamēr Latvijai ir desmit punkti, bet pirmo trijnieku ar trīs punktiem noslēdz Slovākija. Savukārt Beļģijai ir divi punkti.

Latvija jau iepriekš bija nosargājusi vietu Eiropas Zelta līgas turnīrā arī uz nākamo sezonu.

Grupu turnīra noslēdzošajā mačā Latvijas volejbolisti svētdien uzņems Turciju.

Katras Eiropas Zelta līgas grupas uzvarētājs kvalificēsies “Final Four” turnīram, kas notiks 21. un 22.jūnijā Tallinā, Igaunijā. Šāda līmeņa turnīrā Latvijas izlase spēlē pirmo reizi, spēkojoties ar spēcīgākajām Eiropas volejbola valstsvienībām.