Latvijas volejbolisti cīnās par otro uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīrā

0 Komentāru
Latvijas volejbolisti cīnās par otro uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīrā
CEV.EU

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien 19:00 Tallinā aizvadīs savu otro maču Eiropas čempionāta finālturnīrā, spēkojoties ar Horvātiju.

Pirms tam savstarpējo spēli grupā būs aizvadījušas Igaunijas un Slovākijas izlases.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā atgriezusies pēc 26 gadu pārtraukuma un jau pirmajā spēlē trešdien sarūpēja pārsteigumu – uzvara 3-1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21) pār galvenā trenera Avo Kēla dzimteni Igauniju. Horvātija pirmo spēli aizvadīja piektdien, kad ar 0-3 (20:25, 13:25, 19:25) atzina Vācijas izlases pārākumu.

Ņemot vērā papildrādītājus, pēc vienas spēles D grupā komandas ir šādā secībā: vienu uzvaru izcīnījušās Vācija, Francija un Latvija, kurām seko zaudējumus piedzīvojušās Igaunija, Slovākija un Horvātija.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei pirmdien jātiekas ar Slovākiju, otrdien – ar Vāciju un trešdien – ar olimpisko čempioni Franciju.

Latvijas izlases kapteinis arī šajā turnīrā ir Toms Švans. Pirmdien uz turnīru devās 14 volejbolisti, bet rezerves sarakstā palika cēlājs Jānis Jansons un uzbrucējs Jānis Medenis. Covid-19 gadījumā ir paredzēta iespēja no rezerves saraksta pieteikt vienu spēlētāju turnīra gaitā.

Horvātijas izlase finālturnīrā spēlē ceturto reizi, iepriekšējās trīs neizkļūstot no grupas. Latvijas un Horvātijas izlase iepriekšējo reizi tikās 2016.gadā, kad Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačos latvieši uzvarēja ar 3-1 un 3-0.

Šovasar Horvātija spēlēja 19 izlašu turnīrā Eiropas līgā un, startējot Sudraba grupā, ieņēma 15.vietu, kamēr Zelta grupā spēlējusī Latvija bija 11.pozīcijā. Arī Eiropas rangā Latvija ir augstāk – 23.vieta pret 27.pozīciju.

2020.gada septembrī Latvijas vīriešu izlase savā kvalifikācijas grupā apsteidza Spāniju, Moldovu un Kipru, izcīnot pirmo vietu. Latvijas volejbolisti tādējādi kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram, kur iepriekš spēlēja 1995.gadā, iegūstot 11.vietu.
0 Komentāru