Latvijas volejbolisti četros setos zaudē Vācijas izlasei

0 Komentāru
Latvijas volejbolisti četros setos zaudē Vācijas izlasei
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas vīriešu volejbola izlase otrdien Tallinā cieta zaudējumu Eiropas čempionāta finālturnīra ceturtajā spēlē, taču piedzīvotā neveiksme vēl nenozīmē atvadīšanos no cerībām uz izslēgšanas turnīru.

Latvijas volejbolisti ar rezultātu 1-3 (22:25, 19:25, 27:25, 17:25) piekāpās Vācijai.

Latvija D apakšgrupā ieņem trešo vietu, bet priekšā būs cīņa ar Francijas izlasi, pret kuru iegūt kaut vienu punktu būs ļoti grūti. Vēlāk šodien savstarpējo maču aizvadīs Horvātija un Igaunija, un šīs spēles rezultāts ieviesīs jau lielāku skaidrību par Latvijai vēlamajiem scenārijiem.

D apakšgrupā pa deviņiem punktiem ir trīs spēles aizvadījušajai Francijai un četrus mačus nospēlējušajai Vācijai, pieci punkti četrās cīņās ir Latvijai, trīs punktus guvusi Slovākija, bet pa diviem punktiem ir Igaunijai un Horvātijai. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras grupas četras labākās komandas.

Ar 19 punktiem Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Edvarts Buivids, bet 13 punktus pievienoja Kristaps Šmits. Trīs punktus blokā sarūpēja Toms Švans.

Vācijas izlasē 18 punktus guva Līnuss Vēbers, kurš izcēlās ar pieciem “eisiem”.

Pirmā seta sākumā lielākoties Kristapa Šmita un Edvarta Buivida veiksmīgā spēle otrajā tempā ļāva Latvijas izlasei turēties līdzi pretiniekiem. Seta vidū latvieši sekmīgi spēlēja aizsardzībā un rezultātā liedza vāciešiem attālināties (14:14). Otrajā pusē Vācijas izlase ieguva 2-3 punktu pārsvaru un ar māņu sitienu setu noslēdza 25:22 savā labā.

Otrā seta ievadā latvieši saskārās ar problēmām servju uzņemšanā un ātri nonāca iedzinējos ar 1:4, bet vēlāk Buivida gremde un Denisa Petrova serve ļāva panākt neizšķirtu 8:8. Turpinājumā gan tika pieļautas kļūdas pašu servē un serves uzņemšanā, vāciešiem atgriežoties vadībā ar dažiem punktiem. Seta otrajā pusē vairs neizdevās atspēlēties un tika piedzīvots zaudējums ar 19:25.

Trešo setu Latvija sāka ar atrašanos iedzinējos līdz Buivida nekļūdīgā serve ļāva panākt neizšķirtu 7:7, bet vēlāk pēc pretinieku auta latvieši ieguva vadību (11:10). Pretinieku kļūdas, Toma Švana bloks un Buivida gremde turpinājumā deva Latvijai jau četru punktu pārsvaru (15:11). Latvijas volejbolisti turpināja izrāvienu un, tuvojoties seta nogalei, panāca 19:12. Pretinieku sekmīgā spēle pie tīkla nedaudz sadzēsa Latvijas izlases pārsvaru, turklāt kļūda serves uzņemšanā deva Vācijai mačbumbu – 24:23. Latvija punktu atguva un pretinieki sita bumbu autā, tādējādi iegūstot setbumbu, taču Dardzāna servētā bumba lidoja ārpus laukuma. Švana bloks atguva Latvijas izlasei vadību, bet uzvaru setā nodrošināja Buivids – 27:25.

Ceturtā seta sākumā vācieši pieļāva kļūdas servēs, kas Latvijai ļāva atrasties vadībā, bet vēlāk, uzlabojot šo spēles elementu, pretinieki panāca 10:8. Vēlāk izrāviens 4:1 deva jau komfortablu pārsvaru (17:12), bet punkts un Švana serve ļāva latviešiem pietuvoties līdz 14:17. Lielāks atrāviens nebija pa spēkam un mačā piedzīvots zaudējums ar 1-3.

0 Komentāru