Latvijas volejbolisti arī otrajā pārbaudes spēlē četros setos zaudē Čehijai

0 Komentāru
Latvijas volejbolisti arī otrajā pārbaudes spēlē četros setos zaudē Čehijai
INSTAGRAM

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien piedzīvoja zaudējumu arī otrajā pārbaudes mačā pret Čehijas valstsvienību. Latvijas volejbolisti Kuržimā cieta neveiksmi ar rezultātu 1-3 (16:25, 19:25, 25:23, 18:25).

Spēles pieteikumā tika iekļauti visi 16 spēlētāji, kuri ir izlases galvenā trenera Avo Kēla rīcībā Čehijā. Latvijas valstsvienības rindās sestdien atpūta tika dota potenciālajiem pamatsastāva spēlētājiem Tomam Švanam, Romānam Saušam, Atvaram Ozoliņam un Renāram Jansonam. Šoreiz laukumā devās arī pēc savainojuma atlabušais Kristaps Platačs.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Kristaps Šmits ar 14 punktiem, 13 guva Hermans Egleskalns, bet pa septiņiem pievienoja Vladislavs Blumbergs un Gustavs Freimanis, kuram tostarp trīs bloki. Čehijas valstsvienības sastāvā Lukāšs Vašina sakrāja 14 punktus.

“Salīdzinot ar vakardienas spēli, ir liela starpība aizsardzībā – šodien gandrīz neko nepacēlām aizsardzībā. Šoreiz uzbrukumā labi izskatījās Freimanis, labi nospēlēja arī Egleskalns. Vērtējot abas spēles, uzbrukums ir normāls, bet gribētos redzēt vairāk bloku, uzņemšana nebija sevišķi pārliecinoša, kopumā viduvēji rādītāji,” pēc sestdienas mača atzina Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls.

Svētdien izlase izlidos uz Rīgu, bet trešdienas rītā tiks nosaukti 14 spēlētāji, kuri dosies uz pēdējām pārbaudes mačiem – 22. un 23.augustā viesos tiks spēlēts pret grieķiem. Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) vīriešu izlašu rangā Čehija un Grieķija atrodas 12. un 18. vietā, bet Latvija ieņem 23. pozīciju. Arī čehi un grieķi tagad gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram.

“Pret grieķiem pēdējos divos pārbaudes mačos spēlēsim ar pilnu jaudu, spēlētāju maiņas notiks tikai tad, ja vajadzēs. Palikušas divas nedēļas [līdz Eiropas čempionātam], domāju, ka būs arvien labāk. Šobrīd spēlētājiem vairs netiek liktas ļoti lielas slodzes. Nākamajā nedēļā vēl notiks normāls treniņu process ar intensīviem periodiem, bet pēc pēdējām pārbaudēm krāsim enerģiju, lai uz Tallinu spēlētāji dotos atpūtušies, labā fiziskajā un sportiskajā formā,” stāsta Kēls.

Sākotnēji bija doma spēlēt arī svētdien, taču galu galā tika izlemts iztikt ar diviem mačiem.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā piektdien Latvija zaudēja Čehijai ar 1-3 (21:25, 25:19, 21:25, 21:15). 12.augustā Latvijas izlase 16 spēlētāju sastāvā izlidoja uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, mājās paliekot cēlājam Jānim Jansonam.

Pagājušajā nedēļā pārbaudes spēlēs Rīgā Latvijas izlase divas reizes pieveica Eiropas vīriešu izlašu rangā 13.vietā atrodošos Somiju, kurai šobrīd norit paaudžu maiņa.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 1.-19.septembrī Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm.

Latvija nokļuvusi D grupā – Tallinā sacentīsies arī Igaunija, olimpiskā čempione Francija, Vācija, Slovākija un Horvātija. Latvija mačā ar mājiniekiem igauņiem atklās grupas spēles 1.septembrī. 4.septembrī Latvijas volejbolisti spēlēs ar Horvātiju, 6.septembrī – ar Slovākiju, 7.septembrī – ar Vāciju un 8.septembrī – ar Franciju.

Latvijas izlases kandidātu saraksts dalībai Eiropas čempionāta finālturnīrā:

cēlāji – Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils “Lūši”), Jānis Jansons (Nikosijas “Apoel”, Kipra);

otrā tempa uzbrucēji – Romāns Saušs (“Valepa”, Somija), Jānis Medenis, Kristaps Šmits (abi – Jēkabpils “Lūši”), Atvars Ozoliņš (“Parnu”, Igaunija), Edvarts Buivids (“Lindaren Volley Amriswill”, Šveice);

diagonālie spēlētāji – Kristers Dardzāns (Jēkabpils “Lūši”), Hermans Egleskalns (Pirejas “Olympiacos”, Grieķija), Kristaps Platačs (“Parnu”, Igaunija);

pirmā tempa spēlētāji – Renārs Pauls Jansons (“RTU Robežsardze”/”Jūrmala”), Toms Švans (“Parnu”, Igaunija), Gustavs Freimanis, Vladislavs Blumbergs (abi – Jēkabpils “Lūši”);

“libero” – Ingars Ivanovs (“RTU Robežsardze”/”Jūrmala”), Artems Petrovs (“Lotos”).

0 Komentāru