Latvijas volejbolistes EČ kvalifikācijas turnīra priekšpēdējā spēlē piekāpjas Bosnijai un Hercegovinai

VOLEJBOLS.LV

Latvijas sieviešu volejbola izlase sestdien 2021.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra piektajā spēlē ar 0-3 (20:25, 15:25, 25:11) zaudēja otrā sabraukuma saimniecēm Bosnijai un Hercegovinai.

Rezultatīvākā Latvijas valstsvienībā ar 12 punktiem bija Marta Kamēlija Levinska, no kuriem seši punkti gūti ar servi. Paula Nikola Ņečiporuka iekrāja septiņus punktus. Bosnijas un Hercegovinas komandā 14 punkti Edinai Begičai, taču par diviem mazāk iekrāja Andelka Radiškoviča.

Latvijas izlase pirmā seta ievadā pretinieces visai ilgi turēja 3-4 punktu attālumā, bet divi pēc kārtas uzvarēti punkti mājiniecēm pirmo reizi deva piecu punktu pārsvaru – 15:10. Bosnija un Hercegovina pirmajā setā izpildīja sešas nesekmīgas serves, bet latvietes labi spēlēja aizsardzībā un, tuvojoties seta beigām, panāca neizšķirtu 16:16. Mājinieces ātri atguva trīs punktu pārsvaru, kas vēlāk tika pieaudzēts līdz +5, un setā uzvarēja ar 25:20.

Otrajā setā Latvijas izlasei nesekmējās spēle uzbrukumā, tāpat brāķi bija aizsardzībā pie tīkla. Bosnija un Hercegovina ātri panāca 10:5, bet vēlāk pārsvaru pieaudzēja līdz deviņiem punktiem (14:5). Paulas Ņečiporukas un Martas Kamēlijas Levinskas daži veiksmīgie uzbrukumi mājiniecēm neļāva iegūt vairāk nekā 11 punktu pārsvaru, seta galotnē rezultāta tablo vēstot 13:22. Otrajā setā bosnietes uzvarēja ar 25:15.

Pēc pārāk spēcīgas serves Latvijas izlases izpildījumā Bosnija un Hercegovina trešā seta sākumā izvirzījās vadībā ar 8:4. Mājinieces neilgi pēc tam divreiz apspēlēja Latvijas izlases bloku, bet vēl viena kļūda uzbrukumā bosnietēm deva četru punktu pārsvaru – 11:7. Bosnija un Hercegovina seta otrajā pusē ar precīzu servi un pēc tam arī pretinieču kļūdu servē panāca 18:9, bet turpinājumā latvietes sniegumu izteikti neuzlaboja un piedzīvoja piekto zaudējumu.

Piektdien ceturtajā spēlē latvietes uzvarēja pirmo setu turnīrā, bet ar 1-3 zaudēja Slovēnijai. Tikmēr bosnietes ar 1-3 atzina Čehijas pārākumu.

Sestdien apakšgrupas otrā spēlē Čehija ar 3-0 (25:18, 25:15, 25:22) uzvarēja Slovēniju.

Svētdien Latvija mēros spēkus ar Čehiju, bet šīs spēles rezultāts vairs neko neizšķirs.