Latvijas vīriešu florbola izlase devusies uz pasaules čempionātu Prāgā

0 Komentāru
Latvijas vīriešu florbola izlase devusies uz pasaules čempionātu Prāgā
LATVIJAS FLORBOLA SAVIENĪBA

Šorīt somu trenera Arto Rīhimeiki vadībā Latvijas vīriešu florbola izlase devās uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, kur no 1. -9. decembrim notiks pasaules čempionāts florbolā, ziņo Latvijas Florbola savienība.

Uz divgades nozīmīgāko turnīru latvieši dodas ar mērķi atgūt sev vietu pasaules spēcīgāko valstsvienību sešiniekā, kā arī mēģināt pārsteigt kādu no TOP-4 valstu izlasēm.

Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Rīgā, mūsu vīriešu izlase aizvadīja savu līdz šim neveiksmīgāko tāda līmeņa turnīru, 16 valstsvienību konkurencē ierindojoties vien 10. vietā. Latvieši, kuri piedalījuešies visos 11 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, līdz tam nekad nebija ierindojušies zemāk par 9. pozīciju, bet četras reizes (2006., 2008., 2010. un 2014. gadā) mūsējie bija spējuši izcīnīt augsto 5. vietu – uzreiz aiz TOP-4 valstu (Zviedrijas, Somijas, Šveices un Čehijas) izlasēm.

Latvijas izlases galvenā trenera Arto Rīhimeki vadītās valstsvienības modelī vislielākā pārstāvniecība ir no Latvijas pašreizējās čempionvienības “Betsafe Oxdog Ulbroka” – pieci spēlētāji. Pa trim florbolistiem ir no komandām “Lielvārde/Fat Pipe” un “Lekrings” (Cēsis), divi ir no “Talsu NSS/Krauzers” un Stalbes “Pārgaujas”, bet pa vienam no “Ķekavas”, no Liepājas kluba “Kurši/Ekovalis” un Kocēnu “Rubenes”. Vēl divi florbolisti spēlē ārzemēs – Morics Krūmiņš Somijā, bet Andris Rajeckis Šveicē. Pieciem no mūsu florbolistiem šī būs debija tāda līmeņa turnīrā – Edžum Ceriņam, Klāvam Jansonam, Ivaram Dišereitam, Kārlim Jānim Petrovskim un Gvido Laugam.

Pasaules čempionātā startēs 16 valstu izlases, kas, ņemot vērā Starptautiskās florbola federācijas (IFF) rangu, sadalītas divos ešelonos. Pirmajā no tiem ir astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlē A un B apakšgrupās, bet ranga otrā astotnieka izlases veido C un D grupu. Divas A un B apakšgrupu labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle attiecīgi ar D un C grupu pirmo divu vietu ieguvējām. Latvijas izlase turnīru sāks A apakšgrupā – kopā ar Čehijas, Šveices un Vācijas komandām. B apakšgrupā spēlēs Norvēģijas, Dānijas, Zviedrijas un Somijas izlases. C grupā cīnīsies Taizemes, Polijas, Igaunijas, Austrālijas valstsvienības, bet D grupā — Japānas, Singapūras, Slovākijas un Kanādas izlases.

Apakšgrupas spēles izlase aizvadīs turnīra pirmajās trīs dienās un jau rīt 12:50 cīnīsies pret Šveici.

Izlases spēļu kalendārs grupu turnīrā

Sestdien, 1. decembrī, pulksten 12.50 Latvija – Šveice;

Svētdien, 2. decembrī, pulksten 17.50 Latvija – Čehija;

Pirmdien, 3. decembrī, pulksten 13.35 Latvija – Vācija.
0 Komentāru