Komentāri
Latvijas vieglatlētu viesnīcā Londonā izplatījusies vēdera infekcija
Foto: imago/Chai v.d. Laage/SCANPIX

Londonas viesnīcā “Guoman Tower Hotel”, kurā pasaules vieglatlētikas čempionāta laikā dzīvo arī Latvijas sportisti, izplatījusies vēdera infekcija, no kuras cietuši jau 25 planētas meistarsacīkšu dalībnieki, taču neviens no Latvijas pārstāvjiem vēdera kaiti nav saķēris.

Portāls “insidethegames.biz” vēsta, ka 25 pasaules čempionāta dalībnieki, kuri pārstāv Botsvānas, Vācijas, Kanādas un Īrijas komandas, ir iedzīvojušies problēmās ar vēderu, dažiem no šiem sportistiem atsakoties no starta čempionātā. Šajā viesnīcā dzīvo arī Latvijas delegācija, tomēr nevienam sportistam kaite nav piemetusies, otrdien sacīja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) Komunikācijas vadītāja Ieva Bļusina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Viesnīcā notika sapulce, kurā piedalījās mūsu komandas ārsts. Tajā tika informēts, ka ir izplatījusies infekcija, tāpēc nepieciešama pastiprināta piesardzība, taču neviens no mūsu sportistiem nav cietis, un šobrīd mēs nejūtam, ka būtu noticis, kas ārkārtējs,” atklāja Bļusina.

“Cik noprotams, tad infekcija nav izplatījusies ar ēdienu, jo arī viesnīcas administrācija noliedz, ka būtu vainīga slimības izplatībā. Jāņem vērā, ka šajā viesnīcā dzīvo daudz dažādu valstu delegācijas no dažādiem pasaules reģioniem, tāpēc, visticamāk, infekcijas avots nav ēdiens,” bilda LVS pārstāve.

Savu izmeklēšanu veikusi arī Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) un Anglijas Publiskas veselības un ekoloģiskās veselības dienesta pārstāvji, kuri arī norādījuši, ka viesnīca nav vainīga saslimšanas epidēmijā. Divos no 25 gadījumiem konstatēts norovīruss. “Ievērojam rūpīgu higiēnas protokolu un nepieļaujam saslimušo kontaktu ar pārējiem viesiem. Prioritāte paliek pārējo viesu veselība,” norādījuši viesnīcas pārstāvji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl