“Latvijas Valsts mežu” kalnu riteņbraukšanas maratonu varēs veikt arī individuāli

Pievienot komentāru
“Latvijas Valsts mežu” kalnu riteņbraukšanas maratonu varēs veikt arī individuāli
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Jūnijā ar individuālajiem braucieniem Dobelē, Smiltenē un Krimuldā startēs “Latvijas Valsts mežu” kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratona jaunā sezona, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Jaunais projekts dos iespēju ikvienam veloentuziastam vienatnē vai kopā ar ģimeni sev vēlamā laikā baudīt trases dažādos Latvijas reģionos. Rezultātus fiksēt būs iespējams īpaši izveidotā digitālajā aplikācijā. Vienlaikus, pasākuma rīkotāji no augusta mēneša cer atsākt arī klasiskās MTB maratona sacensības.

Ar mērķi mudināt cilvēkus uz veselīgu dzīves veidu, “Igo Japiņa sporta aģentūra” piedāvās jaunu projektu – MTB maratona individuālos braucienus. Dalībniekiem tiks dota lieliska iespēja sev vēlamā laikā ar vai bez sacensību elementa izbraukt kopumā sešas dažādas trases.

Laika posmā no 10. jūnija līdz 12. jūlijam marķētas distances būs pieejamas Dobeles novada Pokaiņu mežā, Smiltenē un Krimuldā. Tikmēr laika posmā no 1. jūlija līdz 31. jūlijam dalībnieki aicināti veikt sagatavotās distances – Priekulē, Ērgļos un Vietalvā. Tikmēr 2.augustā Ikšķilē, ja situācija ļaus, plānots aizvadīt pirmo no pieciem klasiskajiem MTB maratona posmiem.

Maratona rīkotājs Igo Japiņš izceļ nepieciešamību dot iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam piedalīties organizētos kalnu riteņbraukšanas braucienos arī laikā, kad pulcēšanās lielos apmēros nav iespējama.

“Individuālie braucieni lieliski piemēroti visa vecuma un sagatavotības aktīvās atpūtas cienītājiem. Vēlos teikt lielu paldies visiem atbalstītājiem, kas šajā izaicinājumiem bagātajā laikā ir kopā ar mums. Jāizceļ arī pašvaldību un trašu marķētāju nozīmīgais ieguldījums. Iedrošinu ikvienu izbaudīt skaisto Latvijas dabu. Ātrākos braucējus aicinu sacensties par labākajiem laikiem, bet pārējos braukt priekam kopā ar ģimenēm un draugiem,” stāsta Japiņš.

Rīkotāji aicina izvēlēties starp “Toyota Hybrid” (kopējais garums 30 – 40 kilometri, no kuriem 25 kilometri ātrumposms ar laika kontroli), “Lielbāta” (kopējais garums 30 – 40 kilometri, no kuriem 15 kilometri ātrumposms ar laika kontroli), Latvijas valsts mežu (kopējais garums 30 – 40 kilometri bez sacensību elementa), vai “Maxima” Veselības (15 – 20 kilometri bez laika kontroles) distancēm.

“Meklējot risinājumu atceltajām sacensībām – mūsu komanda pirms diviem mēnešiem satikās starptautiskā hakatonā “The Global Hack”, lai rastu risinājumu kā organizēt attālinātās sacensības laikā, kad aizliegts pulcēties un startēt visiem kopā. Ar gandarījumu ziņoju, ka mūsu izstrādātais rīks ļauj ne tikai attālināti organizēt distancētas masu sacensības, bet ļoti atvieglo ikdienu sacensību organizētājiem un dalībniekiem – katram pašam izvēloties laiku un trases vietu,” stāsta “Distant Race” komandas vadītājs Agris Ameriks.

Pieteikt savu braucienu un distancē pavadīto laiku fiksēt būs iespējams platformā “Distantrace.com”, izmantojot populārākās riteņbraukšanas sporta aplikācijas – “Strava”, “Garmin” un citas.

Zīmīgi, ka Dobeles novada posma trases izveidošanā savu artavu devuši arī Latvijas profesionālie šosejas riteņbraucēji – Emīls Liepiņš un Māris Bogdanovičs. Abi sportisti prezentācijas pasākumā arī pauda gatavību startēt mājas posmā, kā arī mudināja ikvienu pārbaudīt savus spēkus aizraujošās un dinamiskās trasēs pa visu Latviju.

Kalnu divriteņu maratona seriāla galvenais atbalstītājs otro gadu pēc kārtas ir “Latvijas Valsts meži”. Nozīmīgs ir arī “Toyota”, “Lielbāta” un “Maxima” atbalsts. Savu ieguldījumu sniedz arī Dobeles, Krimuldas, Smiltenes, Ērgļu, Priekules, Talsu, Ikšķiles, Siguldas, Cēsu un Ropažu novadu, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības.

Jau iepriekš tika ziņots, ka LVM MTB sezona nesāksies ātrāk par augustu. Optimālākajā variantā klātienes sacensības varētu atsākties augusta mēnesī, taču gadījumā, ja tas nebūs iespējams, šogad plānotās sacensības tiks pārceltas uz 2021. gadu.

Pirmais posms paredzēts 2. augustā Ikšķilē, sezona turpinātos divas nedēļas vēlāk Siguldā, bet trešās sacensības – Cēsis-Valmiera – iecerētas 10. oktobrī.

Tikmēr Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens plānots 6. septembrī, bet “Toyota” Rīgas velomaratons – 27. septembrī.

Šajā sezonā, tāpat kā iepriekšējā, bija paredzēti septiņi posmi, bet tagad to skaits sarucis līdz trim.

2019. gada sezonā prestižākajā “Toyota Hybrid” distancē pirmajos sešos posmos uzvaras laurus plūca Oskars Muižnieks, kurš ātri nodrošināja pirmo vietu kopvērtējumā un pēdējā etapa laikā piedalījās pasaules čempionātā, kamēr dāmām kopējā ieskaitē uzvarēja Lelde Ardava.

Iepriekš šīs sacensības bija pazīstamas kā SEB MTB maratons, tomēr, sākot ar pērno gadu, tās nes “Latvijas valsts mežu” vārdu.