Komentāri
Latvijas U-18 regbija kapitulē Šveicei un zaudē vietu EČ Trophy divīzijā
Foto: LETA ()

Latvijas U-18 regbija izlase sestdien Portugālē cieta zaudējumu 3:32 (3:14) pret Šveices vienaudžiem Eiropas čempionāta (EČ) otrās jeb Trophy divīzijas spēlē par septīto vietu, tādējādi izkrītot uz zemāku divīziju.

Kaut gan Latvijas izlase devītajā minūtē izvirzījās vadībā ar 3:0, tomēr divas minūtes vēlāk pašmāju jaunie regbisti nonāca iedzinējos ar 3:5. Turpinājumā Latvija punktus gūt nespēja, pārliecinošu uzvaru ar 32:3 svinot vienaudžiem no Šveices.

Kā zināms, turnīra pirmajā spēlē pirms nedēļas Latvijas jaunie regbisti ar 7:74 (0:36) cieta sagrāvi pret čempionāta galveno favorīti Poliju, bet trešdien pusfinālā par 5.-8.vietu ar 13:28 (6:15) piekāpās Lietuvai. Uz Lisabonu Latvijas izlase, kuras galvenais treneris ir Mārtiņš Straume, devās 26 spēlētāju sastāvā. Astoņas spēcīgākās Eiropas čempionāta komandas Francija, Gruzija, Portugāle, Krievija, Beļģija, Vācija, Rumānija un Spānija līdzīgi izcīnīs Eiropas čempionu titulu pirmajā jeb “Championship” divīzijā, bet zem Trophy divīzijas ir vēl divas divīzijas pa sešām komandām. Pērn Francijā Latvijas U-18 izlase ieguva sesto vietu B divīzijā, kas ir komandas pēdējo gadu labākais sasniegums, jo kopējā rangā tika iegūta 22.vieta.

Šogad sacensību struktūra ir pārveidota, jo nav elites grupas un sacensībās vairs nespēlē Anglija, Itālija, Velsa, Īrija, Skotija, kā arī Zviedrija. Visas pārējās komandas, kuras pērn bija A un B divīzijās, sarindotas pēc pagājušā gada ranga, un Latvija kā pēdējā iekļuva “Trophy” divīzijā.

Lasi vēl