Latvijas tenisisti zaudē arī dubultspēlē un Deivisa kausa duelī piekāpjas Norvēģijai

Latvijas tenisa izlase sestdien Jelgavā Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas pirmās kārtas cīņā pret Norvēģiju nespēja divreiz izservēt setu un cieta neveiksmi arī dubultspēlē, tāpēc šo gadu šajā turnīrā turpinās par vietas saglabāšanu otrajā grupā.

Dubultspēlē Latvijas duets Miķelis Lībietis un Mārtiņš Podžus ar 3-6, 6-7 (2:7), 7-6 (7:5), 2-6 piekāpās talantīgajam Kasperam Rūdam un Viktoram Durasovičam, kas pēc trim aizvadītām cīņām licis nonākt iedzinējos ar 0-3. Līdz ar to šī dueļa liktenis zināms jau pirms svētdien gaidāmajām abām vienspēlēm.

Kā jau tas iepriekš bija paredzams, dubultspēlē Latviju pārstāvēja nevis iepriekš pieteiktie Artūrs Lazdiņš un Rūdolfs Mednis, bet gan abi komandas pirmie numuri Lībietis un M.Podžus.

Jau piektdien savu vienspēli Lībietis aizvadīja pamatīgi apslimis, taču viņš tik un tā devās laukumā sestdienas dubultspēlē. Pirmajā setā norvēģiem, izmantojot vienīgo breikbumbu, vienreiz izdevās lauzt mājinieku servi un triumfēt ar 6-3.

Otrajā setā arī Latvija tika pie breika un nonāca vadībā ar 5-3, un varēja servēt par uzvaru setā, tomēr turpinājums mājiniekiem bija ļoti neveiksmīgs, jo Norvēģija atspēlējās un panāca 5-5.

Ļoti izšķirošs brīdis pienāca nākamajā geimā, kad pretinieki ieguva divas breikbumbas, taču abos gadījumos ar teicamu M.Podža servi izdevās atspēlēties. Turpinājumā otrā seta liktenis tika izšķirts taibreikā, kura sākumā Norvēģijas tenisisti izvirzījās vadībā ar 4:0, turklāt viesi šo pārsvaru droši arī nosargāja, uzvarot ar 7:2.

Trešajā setā Latvijas tenisisti ieguva vēl vienu breiku un atkal izvirzījās vadībā ar 5-3, taču arī šoreiz savu pārsvaru nespēja nosargāt, jo pie savas serves netika izmantotas trīs setbumbas, bet norvēģi panāca 5-5. Līdz ar to arī šis sets izšķīrās taibreikā, kura ievadā vadībā atradās Latvija, bet norvēģiem izdevās pārņemt vadību ar 5:4. Pēc tam gan mājinieki skaistā izspēlē panāca neizšķirtu un bija pārāki vēl divās izspēlēs pēc kārtas, tiekot pie uzvaras taibreikā ar 7:5 un triumfējot trešajā setā.

Uzvara trešajā setā deva psiholoģisku pacēlumu, taču tas neatspoguļojās laukumā, jo ceturtā seta ievadā Norvēģija ātri tika pie diviem breikiem un izvirzījās vadībā ar 5-1. Mājinieki pēc tam bija pārāki pie savas serves, bet astotajā geimā Latvija pamanījās atspēlēt uzreiz četras mačbumbas, tomēr ar piekto reizi norvēģi savas iespējas izmantoja.

Latvijas komanda dueli iesāka ar diviem zaudējumiem. Pirmajā mačā M.Podžus ar 3-6, 1-6, 5-7 piekāpās Rūdam, bet otrajā spēlē Lībietis ar 7-6 (7:5), 4-6, 1-6, 6-7 (3:7) zaudēja Durasovičam.