Latvijas tenisisti tiek pie pirmā panākuma Deivisa kausa duelī pret Baltkrieviju

Pievienot komentāru
Latvijas tenisisti tiek pie pirmā panākuma Deivisa kausa duelī pret Baltkrieviju
Foto: LETA ()

Latvijas izlase tenisā sestdien ar Miķeli Lībieti un Mārtiņu Podžu sastāvā guva pirmo panākumu Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas duelī pret Baltkrieviju.

Lībietis un Podžus bija pārāki dubultspēlē, ar 3-6, 6-3, 6-4, 7-6 (7:2) pārspējot Aļaksandru Buriju un Andreju Vasiļevski.

Pirmajā setā krietni pārliecinošāk darbojās Baltkrievijas tenisisti, kuriem izdevās triumfēt ar 6-3. Taču otrajā setā un arī visa mača turpinājumā jau veiksmīgāki bija latvieši, kuri otro setu uzvarēja ar 6-3, bet nākamajos divos setos līdzvērtīgā cīņā atkal pārāki bija Lībietis/Podžus, izcīnot Latvijai pirmo panākumu duelī pret Baltkrieviju.

Tiesa, pēc trim mačiem Latvija atrodas iedzinējos ar 1-2, bet viss izšķirsies abās svētdien gaidāmajās vienspēlēs.

Ceļazīmi uz Eiropas-Āfrikas zonas pirmo grupu iegūs izlase, kas uzvarēs trīs spēlēs.

Iepriekš Latvijas komanda dubultspēlē bija paredzējusi laukumā laist Jāni Podžu un Rūdolfu Medni, taču šāds scenārijs nepiepildījās, jo izlašu kapteiņi neilgi pirms cīņas sākuma var manīt sastāvu.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas tenisisti ar divām zaudētām vienspēlēm iesāka dueli pret Baltkrieviju. Vispirms M.Podžus ar rezultātu 4-6, 2-6, 5-7 piekāpās Baltkrievijas komandas līderim Iļjam Ivaškam, bet otrajā vienspēlē Lībietis vēl pārliecinošāk ar 2-6, 1-6, 3-6 zaudēja Jaraslavam Šilam.

Savukārt pēdējām divām vienspēlēm, kas paredzētas svētdien, pieteikti Lībietis un M.Podžus, kuriem jāspēlē attiecīgi pret Ivašku un Šilu.

Lībietis šonedēļ ATP rangā zaudēja desmit pozīcijas un ieņem 475.vietu. Iepriekšējā rangā viņš bija sasniedzis savu karjeras augstāko pozīciju. Savukārt M.Podžus piedzīvojis kritumu par 12 vietām un tagad ir 769.pozīcijā, bet viņa dvīņubrālis Jānis pakāpies par piecām pozīcijām uz 1211.vietu. Tikmēr Mednis pasaules rangā neatrodas.

ATP dubultspēļu rangā valsts pirmā rakete ir Lībietis, kurš pakāpies par vienu pozīciju un ieņem karjeras rekordaugsto 361.vietu. Dvīņubrāļi Mārtiņš un Jānis Podži atrodas attiecīgi 891. un 896.vietā.