Latvijas tenisisti piekāpjas Baltkrievijai Deivisa kausa mačā

Pievienot komentāru
Latvijas tenisisti piekāpjas Baltkrievijai Deivisa kausa mačā
Foto: F64

Latvijas izlase tenisā Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas duelī ar 1-4 piekāpās Baltkrievijai, tādējādi septembrī nepiedalīsies izšķirošajā cīņā par ceļazīmi uz pirmo grupu.

Svētdienas pirmajā cīņā Jānis Podžus ar 2-6, 5-7, 0-6 piekāpās Iļjam Ivaškam. Pēc četrām aizvadītajām spēlēm Latvija atradās iedzinējos ar 1-3, tādējādi kļuva skaidrs, ka par ceļazīmi uz Eiropas-Āfrikas zonas pirmo grupu cīnīsies Baltkrievija.

Lai gan izlašu dueļa uzvarētājs tika noskaidrots, komandas izlēma, ka aizvadīs piekto maču, kurā Rūdolfs Mednis ar 6-7 (6:8), 3-6 piekāpās Jaraslavam Šilam, līdz ar to Latvijas izlase cieta zaudējumu ar 1-4.

Baltkrievi septembrī par ceļazīmi uz Eiropas-Āfrikas zonas pirmo grupu tiksies ar Somijas un Dānijas spēles uzvarētājiem. Šajā duelī pēc trim aizvadītajām cīņām ar 2-1 vadībā atrodas Dānijas tenisisti.

Latvijas tenisisti piektdien dueli pret Baltkrieviju iesāka ar divām neveiksmēm vienspēlēs. Vispirms Mārtiņš Podžus ar rezultātu 4-6, 2-6, 5-7 piekāpās Baltkrievijas komandas līderim Ivaškam, bet otrajā vienspēlē Miķelis Lībietis vēl pārliecinošāk ar 2-6, 1-6, 3-6 zaudēja Šilam.

Savukārt sestdien dubultspēlē Lībietis/M.Podžus ar 3-6, 6-3, 6-4, 7-6 (7:2) pārspēja Aļaksandru Buriju un Andreju Vasiļevski.