Komentāri
Latvijas tenisistes uzvar Portugāli un saglabā vietu Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā
Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko, Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane piektdien Tallinā nodemonstrēja pārliecinošu sniegumu izšķirošajā cīņā pret Portugāli, saglabājot vietu Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā arī uz nākamo sezonu.

Ostapenko un Marcinkēviča svinēja uzvaras abās vienspēlēs, panākot 2-0 un nodrošinot uzvaru Latvijai. Savukārt vēlāk Ostapenko duetā ar Vismani bija pārākas arī dubultspēlē.

Vispirms Marcinkēviča, kura WTA pasaules rangā ieņem 307.vietu, ar 6-1, 6-2 sagrāva ranga 546.raketi Inešu Murtu, bet pēc tam planētas 35.rakete Ostapenko ar 6-4, 6-2 uzveica Portugāles pirmo numuru Mišelu Larčeru de Britu, kua rangā atrodama 246.pozīcijā.

Savukārt dubultspēlē, kas vairs neiespaidoja dueļa likteni, Ostapenko un Vismane ar 6-2, 7-6 (7:3) pieveica portugālietes Fransīšku Žorži un Ritu Vilāsu. Pēc gūtā panākuma Latvijas komanda saglabājusi vietu Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā.

Tikmēr grupas otrā duelī Lielbritānija ar 3-0 pārliecinoši apspēlēja Turciju. Grupā ar trim panākumiem uzvarēja Lielbritānija. Divas uzvaras bija Latvijai, viena Turcijai, kamēr Portugāle piedzīvoja neveiksmes visos mačos.

Latvijas zaudējuma gadījumā trim vienībām – Latvijai, Portugālei un Turcijai varēja būt pa vienam panākumam trīs mačos, ja vien piektdien turcietes piekāptos favorītei Lielbritānijai. Tādā gadījumā vērā tiktu ņemts katras komandas uzvaru skaits atsevišķās spēlēs.

Lasi vēl