Latvijas tenisistes nav starp “Australian Open” favorītēm

0 Komentāru
Latvijas tenisistes nav starp “Australian Open” favorītēm

Pēc uzvaras pār Anastasiju Sevastovu spēcīgā Japānas tenisiste Naomi Osaka Austrālijas medijiem pauda viedokli, ka Sevastova ir starp pasaules labākajām tenisistēm, un viņa ar šādu noskaņojumu arī gatavojusies spēlei. Savukārt ”Australian Open” turnīra sakarā šis viedoklis īsti neatbilst realitātei, jo sporta totalizatora ”Betsafe” bukmeikeru galveno favorītu sarakstā Sevastova ir vēl zemāk par Aļonu Ostapenko.

Aizvadītajā sezonā pakāpeniski Anastasija Sevastova apsteidza Aļonu Ostapenko WTA rangā un gada beigas sagaidīja kā Latvijas pirmā rakete, kā arī ieguva prestižo Latvijas gada balvu sportā. Tagad viņu sagaida turnīra pasaules otrā malā, kas kulmināciju sasniegs ar ”Australian Open” ”Grand Slam” izcīņu.

Lai arī Sevastova šobrīd ir pasaules ranga 11. vietā, jau ilgāku laiku novērojama tendence, ka viņas vārds netiek iekļauts starp galvenajām favorītēm lielajos turnīros, ieskaitot arī viņai parocīgo ”US Open”. Austrālijā Sevastovas personīgais rekords ir ceturtās kārtas sasniegšana, bet tas notika jau pirms septiņiem gadiem.

Pašreizējās bukmeikeru prognozes liecina, ka Sevastovai ir 21. labākās izredzes triumfēt Austrālijas lielākajā tenisa turnīrā, un šāda iespējamība saņēmusi koeficientu 41.00. Augstāk tiek vērtētas arī Aļonas Ostapenko izredzes, kas novērtētas ar koeficientu 25.00. Lai arī Ostapenko situācija šobrīd ir krietni neskaidrāka, viņa vairākkārt pierādījusi, ka, ja spēle aiziet, tad viņa spējīga paveikt ļoti daudz, kamēr Sevastovas rezultāti ir krietni stabilāki un attiecīgi ar mazāk milzīgiem izrāvieniem.

Par galveno favorīti divas nedēļas pirms turnīra sākuma bukmeikeri uzskata Serēnu Viljamsu, kamēr par viņas galveno favorīti piesauc Naomi Osaku, kura trešajā janvārī aizvadīja spēli ar Sevastovu, zaudēja pirmajā setā, bet pēc tam tomēr uzvarēja divos nākamajos.

Vai šajā gadā vērts gaidīt, ka Ostapenko atgūs Latvijas pirmās raketes godu? Sevastovai ir vairāk aizstāvamu ranga punktu, attiecīgi teorētiski grūtāk noturēt līmeni, bet vismaz pagaidām starpība ir visai krietna. Savstarpējā konkurence gan ir lielisks līdzeklis, kā paaugstināt kvalitāti un pasniegt Latvijas tenisam jaunus rekordus.

0 Komentāru