Latvijas tenisā liels notikums – Sevastova un Ostapenko Rīgā aizvadīs Federācijas kausa maču

Pievienot komentāru
Latvijas tenisā liels notikums – Sevastova un Ostapenko Rīgā aizvadīs Federācijas kausa maču
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Šajā nedēļas nogalē Rīgā gaidāms liels un nebijis notikums tenisā – Latvijas sieviešu tenisa izlase ar tās zvaigznēm – Anastasiju Sevastovu un Aļonu Ostapenko – priekšgalā aizvadīs Federāciju kausa izcīņas maču pret Slovākiju.

Latvijas vadošās tenisistes Anastasija Sevastova un Jeļena Ostapenko sezonu iesākušas ar mainīgām sekmēm. Kamēr Sevastova ir pasaules 12.rakete,  Ostapenko, kura atgūstas no traumas,  ir ranga 22-jā vietā. Abas gatavas demonstrēt savu labāko sniegumu šajā nedēļas nogalē, kad “Arēnā Rīga” notiks vēsturisks duelis –  Federāciju kausa izcīņas Pasaules otrās grupas 1.kārtas spēlē pret spēcīgo Slovākijas izlasi.

Federāciju kausa izcīņas sacensībās līdzīgi kā Olimpiskajās spēlēs, ir iespēja aizstāvēt tieši savas valsts godu. Sagaidāms, ka spēles būs plaši apmeklētas, ar vismaz pieciem tūkstošiem līdzjutēju katrā dienā. Latvijas tenisa līderes norāda, ka tas būs papildu stimuls, sagatavoties arī psiholoģiski.

Kopā ar Latvijas pirmajām raketēm izlasē spēlēs arī tenisistes Diāna Marcinkēviča, Daniela Vismane un Patrīcija Špaka. Savukārt, Adrianam Žgunam šī būs debija izlases kapteiņa lomā.

Anastasija Sevastova

Es zinu, ka pretinieces spēlē labi. Ir pārliecība, ka sestdien un svētdien būs savādāks mačs, savādāks emocijas, jāskatās un jācīnās līdz galam. Šodien ir pirmdiena, mums vēl ir laiks, es domāju, ja mēs labi trenēsimies, un mums palīdzēs publika, ir arī cita motivācija spēlēt par savu valsti. Mēs jau spēlējām Tallinā un tas arī palīdzēs šajos mačos.

Aļona Ostapenko

Man ir vienmēr liels gods spēlēt par Latviju, man liekas, ka dažreiz es pati labāk tad spēlēju nekā turnīros, kur es spēlēju pati par sevi, jo pārstāvu savu valsti un zinu, ka neiedrīkst vienkārši iziet , bet ir jācīnās līdz galam – tu pārstāvi savu valsti! Es esmu diezgan emocionāla spēlētāja, un ir ļoti grūti dažreiz tikt galā ar savām emocijām, bet, protams, es strādāju, man vienmēr ļoti patīkami spēlēt par savu valsti, it īpaši mājās, es domāju, ka šīs brīvdienas man palīdzēs. Gan tas, ka būs daudz līdzjutēju un spēlēšu mājās, gan tas, ka būs daudz pozitīvu emociju!