Latvijas talantīgā tenisiste Ostapenko saglabā rekordaugsto desmito vietu WTA rangā

0 Komentāru
Latvijas talantīgā tenisiste Ostapenko saglabā rekordaugsto desmito vietu WTA rangā
Foto: LETA

Latvijas tenisa pirmā rakete un šā gada “French Open” čempione Aļona Ostapenko pirmdien publicētajā WTA rangā saglabājusi sev rekordaugsto desmito vietu, kamēr Anastasija Sevastova palikusi 18. pozīcijā.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas Sevastova kļuva par Latvijas pirmo tenisisti dāmu vienspēļu ranga desmitniekā, bet pirmo reizi karjerā par līderi kļuva spāniete Garvinje Mugurusa, kura joprojām ir pirmā.

2014.gadā ATP ranga desmitniekā dažas nedēļas atradās arī Ernests Gulbis.

Jau vēstīts, ka Ostapenko šonedēļ startēs Seulas WTA “International” sērijas turnīrā, kur pirmoreiz karjerā būs izlikta ar pirmo numuru. Ievada mačā viņa tiksies ar zviedrieti Juhannu Lāšoni, kura rangā zaudējusi piecas pozīcijas un noslīdējusi uz 85.vietu.

Aizvadītajā nedēļā Ostapenko nespēlēja ar 3502 ranga punktiem noslēdzot labāko desmitnieku, kurā nedēļas laikā izmaiņas nav notikušas. Kortā nedevās arī Sevastova, kura ar 2295 punktiem ir 18.vietā, piedevām viņa nespēlēs arī šonedēļ. Latvijas otrā rakete bija plānojusi piedalīties “Premier” kategorijas sacensībās Tokijā, tomēr dalību no sacensībām atsauca.

Ostapenko vasaras sākumā sagādāja vienu no Latvijas sporta visu laiku lielākajām sensācijām un uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, kas viņai pasaules rangā ļāva pacelties līdz vēl nebijušiem augstumiem. Ostapenko kļuva par Latvijas rekordisti WTA rangā, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13.pozīcijai.

Abām Latvijas tenisistēm šogad ir iespējas vēl vairāk uzlabot savas pozīcijas WTA rangā, jo pērn pēc ASV atklātā čempionāta Sevastova izcīnīja tikai vienu uzvaru, kamēr Ostapenko cieta tikai zaudējumus.

Šogad nopelnītajos WTA ranga punktos Ostapenko starp visas planētas tenisistēm saglabā astoto vietu, kas viņai šobrīd ļauj reāli cerēt uz dalību sezonas noslēguma turnīrā, kur iekļūst astoņas labākās sportistes. Tikmēr Sevastova atrodas 13.pozīcijā. Šosezon Ostapenko nopelnījusi 3493 punktus, par 617 punktiem apsteidzot devītajā vietā esošo francūzieti Kristīnu Mladenoviču, kamēr Sevastova no pirmā astotnieka atpaliek 1148 punktus.

Līdz sezonas beigām tikai divos turnīros būs iespējams nopelnīt vairāk nekā 500 punktus.

No pārējām Latvijas tenisistēm Diāna Marcinkēviča jaunākajā pasaules rangā pakāpusies par divām vietām un tagad ieņem 298.pozīciju, 17 gadus vecā Daniela Vismane pakāpusies par piecām vietām uz 1027.pozīciju, bet 18 gadus vecā Irina Ļapustina noslīdējusi trīs pozīcijas zemāk uz 1135.vietu.

Otro nedēļu pēc kārtas ranga vadībā ir Mugurusa, tikmēr otro vietu saglabā rumāniete Simona Halepa, bet trešo ukrainiete Jeļina Svitoļina.

Ceturtā ir Karolīna Plīškova no Čehijas, kuru bija iepriekšējā ranga līdere, kurai seko amerikāniete Venusa Viljamsa, dāniete Karolīne Vozņacki un Lielbritānijas tenisiste Džoanna Konta. Astotnieku noslēdz krieviete Svetlana Kuzņecova, bet virs Ostapenko ir slovākiete Dominika Cibulkova.

Savukārt WTA dubultspēļu rangā Ostapenko noslīdējusi pozīciju zemāk uz 37.vietu, Sevastova pakāpusies par vietu augstāk un ir 104.pozīcijā, kamēr Marcinkēviča atrodas 181.vietā.

Foto: Aļona Ostapenko tiek sirsnīgi sagaidīta ”Rīgas” lidostā

Foto: Ostapenko ”French Open” finālā pret Halepu

Foto: latviešu tenisiste ar skaisto ”French Open” trofeju

0 Komentāru