Latvijas skrējējs mēģinās labot Ginesa rekordu skriešanā uz skrejceliņa

Pievienot komentāru
Latvijas skrējējs mēģinās labot Ginesa rekordu skriešanā uz skrejceliņa
Atvērto durvju diena fitnesa klubā Atlētika. (Andrejs Strokins / f64)

Latvijas garo distanču skrējējs Edgars Simanovičs 24. septembrī tirdzniecības parkā “Alfa” no plkst. 10 mēģinās labot Ginesa rekordu 12 stundu skriešanā uz skrejceliņa, stāsta projekta rīkotāju pārstāve Ginta Martini.

Lai labotu pašreizējo rekordu, Simanovičam 12 stundu laikā uz skrejceliņa jānoskrien 143,84 kilometru distance. Pašlaik šis rekords pieder ASV sporta entuziastam, vairāku maratonu, triatlonu un 100 jūdžu ultramaratonu dalībniekam Ronijam Delzeram.

Simanovičs 2016. gadā pieveicis ultramaratonu no Atēnām līdz Spartai, kas tiek saukts arī par Spartatlonu.

Martini sacīja, ka sportists gatavošanos Ginesa rekorda labošanai uzsācis jau kopš janvāra gan sporta zālē, gan pilsētas ielās. Tāpat viņš aizvadījis treniņnometni Tatru kalnos. “90% ir galvā un pārējie 10% arī ir galvā. Ir ieguldīts milzīgs darbs un pieveikta cīņa ar sevi. Esmu gatavs,” par gatavību nospraustajam mērķim sacīja Simanovičs.

Ginesa pasaules rekordu grāmata ir starptautiska datu bāze un ikgadēja grāmata, kurā regulāri apkopo datus par pasaules rekordiem un citiem ekstrēmiem notikumiem vai cilvēku sasniegumiem. Grāmata tiek izdota un papildināta jau kopš 1955. gada.

Lasi vēl