Latvijas šķēpmetējiem zelts un bronza Eiropas U18 čempionātā vieglatlētikā

Pievienot komentāru
Latvijas šķēpmetējiem zelts un bronza Eiropas U18 čempionātā vieglatlētikā
Foto: Latvijas Vieglatlētikas savienība

Latvijas šķēpmetēji Kristaps Jaunpujens un Matīss Velps sestdien izcīnīja zeltu un bronzu Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi notiekošajā Eiropas U18 čempionātā vieglatlētikā.

Sacensībās ar jaunu personisko rekordu 77,01 metru uzvarēja Jaunpujens, tādējādi uzstādot sezonas labāko rezultātu pasaulē starp sava vecuma sportistiem. Tikmēr bronzas medaļnieks Velps, kurš bija iepriekšējais sezonas līderis, labākajā mēģinājumā rīku aizmeta 74,47 metrus tālu. No sudraba godalgas, ko izcīnīja Aleksejs Oleiničs no Moldovas, Velps atpalika tikai par diviem centimetriem.

Jaunpujens jaunu personisko rekordu un zelta medaļas cienīgu rezultātu uzrādīja jau ar pirmo metienu, kad viņš šķēpu raidīja 74,65 metrus tālu. Līdz ar to viņš visu laiku bija sacensību līderis, un neviens viņu tā arī nepārspēja, turklāt pašā pēdējā raidījumā viņš savu rezultātu uzlaboja vēl vairāk – 77,01 metrs.

Savukārt Velps finālu sāka pieticīgāk, jo pirmais metiens viņam nebija ieskaitīts, bet otrajā viņš šķēpu raidīja 67,79 metrus tālu, ar ko bija gana, lai iekļūtu starp astoņiem labākajiem un lai sacensības varētu turpināt ar vēl trīs mēģinājumiem. Savukārt trešais metiens latvietim netika ieskaitīts. Arī pēdējos trīs raidījumos tikai vienā Velps tika pie rezultāta, turklāt pēdējā metienā, kad uzrādīja bronzas medaļas cienīgu metienu – 74,47 metri.

Zīmīgi, ka Jaunpujens jau ceturtdien kvalifikācijas sacensībās laboja personisko rekordu, šķēpu aizmetot 72,63 metru tālumā, kas atlasē bija labākais rezultāts starp visiem šķēpmetējiem. Sestdien tika aizvadīts arī 400 metru distances fināls puišiem, kur Latvijas skrējējs Iļja Petrušenko izcīnīja sesto vietu no astoņiem dalībniekiem. Finiša līniju viņš šķērsoja pēc 48,03 sekundēm, uzstādot jaunu personisko rekordu. Tikmēr par čempionu kļuva baltkrievs Ihars Zubko, kurš uzvarēja ar laiku 47,16 sekundes.