Komentāri
Latvijas sieviešu florbola izlase PČ ceturtdaļfinālā piedzīvo kaunpilnu zaudējumu
Foto: floorball.lv

Latvijas sieviešu florbola izlase trešdien Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā pasaules čempionāta (PČ) ceturtdaļfinālā ar rezultātu 0:21 (0:7, 0:7, 0:7) kapitulēja Zviedrijai, atkārtojot savu smagāko neveiksmi pastāvēšanas vēsturē.

Kaut Latvijas izlasei bija vārtu gūšanas iespēju, neviena no tām netika realizēta. Ar rezultātu 0:21 Latvijas dāmas bija zaudējušas arī savā otrajā oficiālajā spēlē vēsturē, kad 1995.gadā kapitulēja Zviedrijai Eiropas čempionāta mačā. Pirmos vārtus mačā Latvijas izlase ielaida pēc 24 sekundēm, bet ceturtajā minūtē jau nokļuva iedzinējos ar 0:3. Turpinājumā spēle izlīdzinājās, tomēr trešdaļas beigās Latvija atkal salūza, ielaida divus vārtus pēdējā minūtē un pēc 20 minūtēm bija iedzinējos ar 0:7.

Jau pirmajā trešdaļā Latvijai bija vairākas labas iespējas, tādas radot arī otrā perioda ievadā, tomēr kopumā mačā pilnībā dominēja Zviedrija un nācās samierināties ar ļoti smagu neveiksmi. Savus 21.vārtus Zviedrija guva 54.minūtē.

Līdz ar to piektdien Latvija aizvadīs pusfinālu par 5.-8.vietu, cīnoties ar Čehijas un Polijas dueļa zaudētāju. Latvijas izlase neveiksmīgi aizvadīja grupu turnīru, kurā cieta trīs zaudējumus tikpat mačos. Vispirms ar 3:8 tika zaudēts Čehijai, kaut cīņas ievadā tika iegūta 3:0 vadība, tad ar 2:3 atzīts Norvēģijas pārākums, bet pirmdien ar 1:12 nācās kapitulēt Somijai.

Somietes šajā grupā nopelnīja sešus punktus, Čehija – četrus, Norvēģija – divus, bet Latvija palika tukšā. Somietes un čehietes uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā. Savukārt pirmo uzvaru Latvija izcīnīja otrdien ceturtdaļfinālā, kad ar 4:1 tika pieveikta Dānija.

Tikmēr Zviedrija arī grupā izcīnīja graujošas uzvaras – 23:2 pret Vāciju, 17:2 pret Poliju un 12:3 pret Šveici. Zviedrietes līdz ar to nodrošināja automātisku vietu ceturtdaļfinālā.

Lasi vēl