Latvijas regbija izlasei grūta uzvara pār Luksemburgu jaunā EČ cikla pirmajā mačā

Latvijas regbija izlase jaunizveidotās Eiropas čempionāta (EČ) Ziemeļu zonas pirmās konferences pirmajā mačā sestdien Jelgavā ļoti grūtā cīņā ar 31:24 (19:12) pieveica Luksemburgu.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija latviešu izcelsmes anglis Roberts Davidsons, kurš ne tikai ienesa ļoti svarīgu piezemējumu, bet arī iesita trīs realizācijas. Savukārt vēl pa vienam piezemējumam veica Emīls Balodis, Valters Raņķis, Guntis Cirša un Elmārs Šefanovskis.

Latvijas izlase maču iesāka pārliecinoši – Balodis un Raņķis ienesa divus piezemējumus, bet Davidsons reizi bija precīzs realizācijā, kas deva vadību ar 12:0. Pēc Ciršas piezemējuma Latvija panāca arī 19:5, tomēr puslaika beigās otro piezemējumu mačā ienesa Luksemburga un nokļuva tikai septiņu punktu attālumā.

Otrā puslaika sākumā vērtīgu piezemējumu pēc Davidsona sitiena guva Elmārs Šefanovskis, turklāt pats Roberts Davidsons arī iesita sarežģītu realizāciju. Tomēr drīz vien Luksemburga divus piezemējumus atguva, pietuvojoties līdz diviem punktiem – 24:26. Tiesa, 12 minūtes pirms pamatlaika beigām Robertam Davidsonam izdevās veikt vēl vienu piezemējumu un Latvija noturēja uzvaru.

Latvijas izlase nopelnīja maksimālos piecus kopvērtējuma punktus – četrus par uzvaru un vēl vienu par četriem piezemējumiem. Robertam Davidsonam šī bija piektā spēle izlasē, turklāt valstsvienībā debitēja arī viņa brālis Toms. Savukārt šajā mačā mājiniekiem bija jāiztiek bez saviem līderiem Ulda Saulīša un Jurija Baranova, kuriem Krievijas kluba Krasnojarskas Jeņisej-STM sastāvā sestdien bija mačs Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņā.

Cikla turpinājumā Latvijas izlase 5.novembrī izbraukumā spēkosies ar Lietuvu, ko aprīlī spēja uzvarēt ar 37:7, pārtraucot četru zaudējumu sēriju savstarpējās oficiālās cīņās. Savukārt nākamie mači ar Zviedriju un Čehiju tiks aizvadīti pavasarī.

Šīs grupas pirmajā mačā jau septembrī grupas favorīte Čehija ar 56:14 izbraukumā uzveica Zviedrij