Latvijas pirmā Olimpiskā čempione – Inese Jaunzeme

0 Komentāru
Latvijas pirmā Olimpiskā čempione – Inese Jaunzeme
Foto: olimpiade.lv ()

Tuvojas lielākais 2016. gada vasaras sporta notikums – Brazīlijas spilgtākajā pilsētā Riodežaneiro norisināsies vasaras olimpiskās spēles. Mums atliek tikai minēt, cik medaļu Latvijas olimpieši pārvedīs mājās šogad! Bet, kamēr visi esam šā notikuma gaidībās, piedāvāju atcerēties par mūsu sportistiem, kuri jau ir pierādījuši Latvijas vārdu pasaulē un ieguvuši olimpiskās medaļas!

Inese Jaunzeme ir Olimpiskā čempione un rekordiste, nopelniem bagātā sporta meistare, Valsts prēmijas laureāte, ārste un sabiedriskā darbiniece, māte un vecmāmiņa.

1956. gada 28. novembrī Melburnas olimpiskajā stadionā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Ineses Jaunzemes plaukstās iemirdzējās Olimpiskā zelta medaļa. Inese pārspēja visas tobrīd izcilākās pasaules šķēpmetējas, laboja trīs olimpiskos rekordus, labākajā metienā sasniedzot 53,86 m.

Inese Jaunzeme bija un paliks viena no spilgtākajām personībām sportā. Aktīva Olimpisko ideālu popularizētāja, ilggadēja Latvijas Olimpiskā kluba prezidente, Latvijas Šķēpmetēju kluba dzīves veidotāja. Zaļās domāšanas un šīs zaļās pasaules izjūtas kopēja Latvijā ar vides aizsardzības projekta Pēdas starpniecību, kas kļuvis par visaptverošu kustību. Rūpēs par bērnu veselību tapa projekts Stipra un vesela mugura. Stāja mācība sākumskolās.

0 Komentāru