Latvijas labākais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs gatavojas vidusskolas eksāmeniem un nākamajai sezonai, cerot uz Olimpisko zeltu

2 komentāri
Latvijas labākais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs gatavojas vidusskolas eksāmeniem un nākamajai sezonai, cerot uz Olimpisko zeltu
Foto: f64

Šajās dienās dzimtajā Daugavpilī no pašreizējās dzīves un treniņu vietas – Šveices – ieradies Latvijas labākais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs. Šis viņam ir saspringts gads – piedalīšanās Olimpiskajās spēlēs, pēc tam lielisks rezultāts Pasaules čempionātā, un tagad – vidusskolas eksāmeni. Pirms tiem satraukums sportistam esot līdzīgs, kā izejot uz ledus. 

Karstajā maija dienā Deniss sapucējies uzvalkā, un Ledus halles foajē sniedz intervijas. Tās rūpīgi saplānotas, atbraukusi vietējā televīzija un avīzes. Daugavpilī Denisa ierašanās ir liels notikums – ieraugot slavenāko skolas audzēkni, pārējie, kas veic iesildīšanās vingrinājumus pagalmā, satraukti sačukstas.

Šis gads ir iezīmējis Denisa izaugsmes pīķi – viņš pirmo reizi kāpa uz Olimpisko spēļu stadiona ledus. Rezultātā iegūtā 19.vieta bija sūra mācība. Izšķirošais izrādījās stress.

“Visi teica – Olimpiskās spēles, Olimpiskās spēles! Tik liels, īpašs notikums! Tas viss iedeva drusciņ vairāk stresa tomēr. Tās bija sacensības, labs laiks, man liekas, tas bija sports, kādu es gribētu redzēt katru reizi,” saka daiļslidotājs.

Pēc olimpiskajām spēlēm Deniss startēja Pasaules čempionātā, ieņēma augsto 6. vietu. Tas ir līdz šim labākais Latvijas daiļslidotāju sasniegums pasaules čempionātos. “Vairākiem sportistiem Olimpiāde ir vienīgais mērķis, atbrauc, parāda vislabāko, pēc kura viņi tā kā izlaiž gaisu. Es biju vairāk stratēģiski domājošs, Pasaules čempionāts, kas atver jauno četru gadu Olimpisko ciklu,” saka Deniss. Pirmās sacensības, kurās tiesneši izveido kaut kādu līniju nākamajam zelta medaļas ieguvējam.

Latvijā ieradies arī Denisa treneris, pasaules čempions Stefans Lambjels. Viņaprāt, jaunajam daugavpilietim vēl krietni ir, kur augt. Denisam pašam jākļūst psiholoģiski spēcīgākam, kas ir viena no galvenajām šī sporta panākuma atslēgām. Treneris apbrīno Denisa spēju savākties, un pēc Olimpiādes sasniegt jaunus rekordus. Daiļslidošana ir ārkārtīgi sarežģīts sports, kurā fiziskajam spēkam jāsakūst kopā ar grāciju, un izšķirošs ir viss – sākot no mūzikas izvēles, līdz tērpam, uzsver Lambjels.

“Pirmā lieta, kas jāceļ, ir pašpārliecinātība, otrā – viņam uz ledus jābūt kā spridzeklim! Šis ir tas sezonas laiks, kad ir jārada jauna horeogrāfija, un smadzenēm tas ir ilgs process – atcerēties visas jaunās kustības, soļus, roku kustības,” norāda treneris.

Tikmēr Deniss jau uzvalka vietā pārvilcis sporta tērpu un sniedz paraugdemonstrējumus uz Daugavpils halles ledus. Tiesa gan, šomēnes viņa galvenā prioritāte būs nevis slidas, bet gan grāmatas. Jāgatavojas vidusskolas eksāmeniem, un Deniss pat ir priecīgs sniegt interviju latviski – kārtējā iespēja paslīpēt valodas zinības, kas dzīvojot ārzemēs, pamazām piemirstas.

“No nākamās pirmdienas man nebūs ledus šeit, diemžēl, treneris aizbrauks prom, es būšu divas nedēļas, gatavošos un rakstīšu eksāmenus. Mācīšos, ļoti, ļoti ceru, ka atcerēšos, un pilnvērtīgi uzlabošu savas prasmes,” teic Deniss.

Savu nākotni viņš  neapšaubāmi saista ar daiļslidošanu – būt gan aktīvam sacensībās, gan skolot jauniešus, tā ir viņa sirdslieta. Tāpat viņu interesē izglītība ekonomikas jomā, viņa plānos ir apgūt menedžmentu kādā no Šveices augstskolām.